Aktualności


06.06.2017

XVIII Międzygminna Liga Przedmiotowa

    Szczegóły przebiegu konkursu oraz jego wyniki znajdą Państwo w zakładce http://zsradzanowo.pl/miedzygminna-liga-przedmiotowa.html

26.05.2017

09.05.2017

Wygrana w "Ortofrajdzie"

9 maja 2017r. sześciu naszych uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Ortofrajda” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Staroźrebach. Zmagania zakończyły się dla nas dużym sukcesem. W kategorii klas III-IV uczennica Olga Florczak z IVb zajęła I miejsce, zaś Dorota Wolińska z VIb zdobyła miejsce II w grupie klas V-VI. Gratulacje!

28.04.2017

"Wolność, Naród, Ojczyzna"

28 kwietnia 2017 roku zebrał się u nas szkolny sejmik uczniowski, który zajął się wyjaśnieniem całej społeczności szkolnej - czego dotyczyła Konstytucja 3 Maja. Młodsi uczniowie, którzy nie znają dobrze historii naszego kraju, mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne dla Polski było to wydarzenie.
Akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowali i przedstawili uczniowie klas szóstych pod kierunkiem pań: J. Wyrzykowskiej, A. Żmijewskiej i C. Dudzińskiej.

24.04.2017

Sukcesy w Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej

24 kwietnia nasi uczniowie uczestniczyli w III Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej "Prymusek" w Nowym Miszewie w kilku konkursach - klasy III edukacja zintegrowana, klasy IV przyroda, klasy V-VI język angielski, klasy VI język polski. Brawa dla wszystkich reprezentantów, którzy pojechali na konkurs po wcześniejszych eliminacjach szkolnych, ale szczególne brawa i gratulacje dla nagrodzonych:
Katarzyny Dobosz (6a) - I miejsce w lidze z języka angielskiego,
Leny Koziczyńskiej (5) - II miejsce w lidze z języka angielskiego,
Olgi Florczak (4b) - II miejsce w lidze z przyrody,
Doroty Wolińskiej (6b) - II miejsce w lidze z języka polskiego.
21.04.2017

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi 21 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony problemom śmiecenia i wykorzystywania surowców wtórnych.

12.04.2017

Wielkanocne świętowanie

12 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV-VI zaprezentowali akademię z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas niej przedstawiono i przypomniano obrzędy i tradycje związane ze świętami. Nie zabrakło także polewania wodą i poczęstunku czekoladowymi jajkami. Uroczystośc przygotowały panie: Judyta Wyrzykowska, Agnieszka Żmijewska, Celina Dudzinska.

12.04.2017

10.04.2017

"Pisanki muzyką malowane - Wielkanoc ilustrowana muzyką"

10 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole świąteczny koncert muzyczny z udziałem artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Podczas tego koncertu mogliśmy zapoznać się a także utrwalić wiadomości związane z obrzędami i tradycjami Świąt Wielkanocnych. Wysłuchaliśmy typowo polskich utworów muzycznych: poloneza, oberka, kujawiaka, krakowiaka i mazura. Mogliśmy również obejrzeć fragmenty tańców polskich w wykonaniu pary tancerzy z zespołu ludowego - "Dzieci Płocka". W koncercie brały udział instrumenty charakterystyczne dla zespołów ludowych - akordeon i kontrabas. Słuchowisko przygotowała i poprowadziła pani Anna Radomska - Urbanek.

05.04.2017

Niezwykły sukces naszych uczniów! Zajęliśmy całe podium!

5 kwietnia najlepsi rachmistrzowie klas szóstych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Rachmistrz 2017" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Nowej Górze. Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces - pokonali wszystkich uczestników konkursu zdobywając całe podium: I miejsce - Joanna Opólska, II miejsce - Dorota Wolińska, III miejsce - Jakub Padzik. Gratulujemy sukcesu!

05.04.2017

IV miejsce w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt

Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 5 kwietnia w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się w Łącku.  W wyniku rywalizacji dziewczęta zajęły IV miejsce. Gratulujemy!

28.03.2017

Rewelacyjne sukcesy naszych uczennic!

Olga Florczak z kl.4b zajęła I miejsce, a Lena Koziczyńska z kl.5 - III miejsce w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Kazimiery Iłłakowiczówny, który odbył się 28 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Nowej Górze. Dziewczęta zakwalifikowały się do udziału w konkursie po eliminacjach szkolnych, w których uczestniczyło kilkunastu uczniów z klas 4-6. Gratulujemy dziewczętom tym bardziej, że poezja Kazimiery Iłłakowiczówny nie należy do najłatwiejszych. Uczennice do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego, Magdalena Wolińska.

21.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny klas trzecich

Na powitanie wiosny klasy trzecie wybrały się do Murzynowa do Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego Uniwersytetu Warszawskiego. Miały zajęcia w ogródku meteorologicznym. Poznały różne urządzenia i jak działają - wiatromierze, deszczomierze, klatka meteorologiczna, termometry rtęciowe tworzące zespół psychometru oraz termohigrometr - czujnik temperatury i wilgotności, poletko termometrów gruntowych, urządzenie do pomiaru całkowitego promieniowania słonecznego.

21.03.2017

Pierwszy Dzień Wiosny klasy piątej

Klasa piąta w tym roku powitała wiosnę w Płocku. Na początku wybraliśmy się do Kina Helios na premierowy seans filmu Disneya "Piękna i Bestia". Jest to remake filmu animowanego z 1991 roku wyprodukowanego wówczas przez tę samą wytwórnię. Film trwał ponad dwie godziny, ale nikt się na nim nie nudził. Ciekawie przedstawiona historia urzeka, szczególnie Płomyk, Pan Trybik czy Pani Imbryk. Po filmie wybraliśmy się na spacer, a następnie posiłek w ulubionym miejscu wycieczkowiczów. Ostatnim punktem programu były zajęcia sportowe na kręgielni.
Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Radzanowa. Również z tego, że rano wyjeżdżaliśmy w deszczu, a powrót był już w słoneczną pogodę. Witaj Wiosno!
Opiekę na wycieczce sprawowali - wychowawczyni Monika Wolińska oraz pani Patrycja Łęcka i pan Ireneusz Gontarek.
15.03.2017

Mamy I miejsce w powiatowym konkursie pożarniczym

Dorota Wolińska, uczennica klasy VIb, zwyciężyła w powiatowych eliminacjach XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które odbyły się 15 marca 2017r. w Płocku.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za etap wojewódzki!
14.03.2017

Znów mamy laureata w konkursie kuratoryjnym! Wielkie sukcesy naszych uczniów!

Pod koniec lutego i na początku marca w Warszawie odbyły się wojewódzkie etapy konkursów organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały aż 4 osoby - jedna z języka polskiego i trzy z matematyki. Nasi reprezentanci wrócili z wielkimi sukcesami. Katarzyna Dobosz, uczennica klasy VIa, która brała udział w konkursie z języka polskiego, znalazła się w gronie laureatów. Ogromny sukces naszej uczennicy! Dwoje uczniów - Mateusz Borucki z klasy VIa i Dorota Wolińska z klasy VIb - którzy pisali konkurs z matematyki, zostali finalistami tego konkursu. Wielkie brawa!
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom (nauczyciele matematyki - pani Halina Chałupczyńska i pani Elżbieta Podwiązka, nauczyciel języka polskiego - pani Magdalena Wolińska) gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
13.03.2017

Kolejny koncert muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej w naszej szkole - tym razem instrumenty perkusyjne.

10.03.2017

Grosik do grosika, a zbierze się trzos

W dniach 9-10 marca 2017r. Szkolne Koło PCK zorganizowało akcję zbierania miedzianych 1, 2, 5 groszówek. Jest to ogólnopolska zbiórka patronowana przez Polski Czerwony Krzyż pn. „Gorączka Złota”. Celem tej akcji jest zebranie tych najdrobniejszych monet, które często poniewierają się w domach i przekazanie na potrzeby dzieci będących w trudnej sytuacji losowej. Przez te dwa dni udało się nam zebrać ogromną ilość monet – około 22 kg, które 16 marca opiekun koła, Renata Wiśniewska, przekazała do Oddziału Rejonowego PCK w Płocku.

02.03.2017

Konkurs biblijny na etapie dekanalnym

02.03.2017 w szkole w Blichowie odbył się konkurs dekanalny, a tematem tegorocznych zmagań była  księga Dziejów Apostolskich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych, Natalia Sztendur i Katarzyna Dobosz. Dziewczęta zaprezentowały wysoką wiedzę zajmując II m-ce Katarzyna Dobosz i III m-ce Natalia Sztendur. Katarzyna Dobosz będzie reprezentowała naszą szkołę i dekanat bodzanowski na konkursie diecezjalnym 28 kwietnia 2017 r. w Ciachcinie. Życzymy Katarzynie jak najlepszego wyniku.

28.02.2017

Zabawa ostatkowa kl.4-6

28 lutego 2017 roku odbyła się w naszej szkole zabawa ostatkowa. Impreza ta miała miejsce, dzięki uprzejmości pani kierownik Magdaleny Kosielińskiej, w CKiS w Radzanowie. Odpowiedzialne za nią w klasach IV-VI były panie: C.Dudzińska, P.Łęcka oraz Samorząd Uczniowski. W tym roku przebranie obowiązywało każdego uczestnika zabawy. Na przebraną klasę i jej wychowawcę czekała nagroda. Otrzymały ją dwie klasy - klasa IVb i klasa V. Podczas zabawy została również dostarczona Poczta Walentynkowa.

28.02.2017

Zabawa ostatkowa kl.1-3

Dnia 28 lutego b.r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy „Ostatki” dla klas I–III.  W zabawie uczestniczyli również, zaproszeni przez nas, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ciółkówku. W czasie zabawy odbywały się konkursy. Dla klas pierwszych taniec z balonem, dla drugich taniec na gazecie, a dla trzecich taniec z krzesłami. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali nagrody pocieszenia. Wcześniej ogłoszony był konkurs dla klas, aby każdy uczestnik balu miał dowolne przebranie. Wszystkie przebrane osoby otrzymały nagrody. Klasy, w których wszyscy uczniowie i wychowawca mieli przebranie otrzymały nagrody. Zwycięskie klasy to: I, IIa, IIb, IIc, IIIa i IIIc. Rada Rodziców ufundowała pączki i soki dla wszystkich uczestników. Przedstawiciele rodziców pomagali w organizacji konkursów. Wszyscy wspólnie, ładnie i zgodnie bawili się.

27.02.2017

Koncert "Walentynki"

"Walentynki" - to tytuł koncertu muzycznego, który odbył się w naszej szkole 27 lutego 2017 roku. Tematem tego spotkania były pary muzyczne. Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać takich utworów jak: "Romans", "Chór myśliwych", "Taniec węgierski", "Słoń", "Marsz turecki" i "Koncert D-dur" - W.A.Mozarta, "Panie Janie" oraz marsza z filmu pt. "Gwiezdne wojny". A wszystko to w wykonaniu rogu i tuby z towarzyszeniem akompaniamentu klawiszowego. Słuchowisko przygotowała i poprowadziła jak zawsze pani Anna Radomska-Urbanek.

10.02.2017

Sukcesy naszych uczniów

Na zakończenie uroczystości Dnia Patrona wręczone zostały dyplomy i listy gratulacyjne w konkursach pozaszkolnych. Otrzymali je:
  • Joanna Opólska z klasy 6b za zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki,
  • Dorota Wolińska  z klasy 6b za zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki,
  • Mateusz Borucki z klasy 6a za zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z matematyki,
  • Katarzyna Dobosz z klasy 6a za zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego,
  • Dorota Wolińska z klasy 6b nagroda książkowa i dyplom laureata za zajęcie 5. miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Pingwin 2016 z matematyki na poziomie klasy 6 szkoły podstawowej,
  • Olga Florczak z klasy 4b dyplom wyróżnienia za zajęcie 9. miejsca w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym Pingwin 2016 z przyrody na poziomie klasy 4 szkoły podstawowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
10.02.2017

Dzień Patrona

Dziś w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, wielkie święto!!!

09.02.2017

Turniej Wiedzy Pożarniczej

9 lutego 2017 roku w Urzędzie Gminy w Radzanowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Z naszej szkoły udział w tym konkursie wzięło trzech uczniów: Maciej Bohdan, Dorota Wolińska i Julia Jasińska z klasy VIb.

09.02.2017

Bezpieczny Internet

W czwartek 9 lutego odbyły się w naszej szkole prelekcje nt. "Cyberprzemoc, czyli agresja w Internecie". Nauczycielka naszej szkoły pani Agnieszka Żmijewska poprowadziła spotkania w dwóch grupach wiekowych: klasy II-III i IV-VI. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie działania w Sieci pretendują do cyberprzemocy, jak reagować, gdy my jesteśmy atakowani i przede wszystkich, żeby samemu nie krzywdzić innych. Rozmowa z uczniami, prezentacja multimedialna i film pokazały, jak łatwo można w Sieci kogoś skrzywdzić lub samemu zostać pokrzywdzonym. Prowadząca zwróciła również uwagę na to, co umieszczane jest na portalach społecznościowych, do których nierzadko dzieci nie powinny mieć dostępu oraz jak zdjęcia mogą być wykorzystywane przez innych.
Podczas zebrania śródrocznego z rodzicami pani Agnieszka Żmijewska również przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa w Sieci, korzystania przez uczniów z portali społecznościowych i prosiła rodziców o kontrolę, w jakie gry grają ich dzieci. Przygotowała również i rozdała ulotki "Podstawowe zasady bezpieczeństwa w Internecie". Ulotki można pobrać w zakładce Program Wychowawczy i Profilaktyki.
Pamiętajmy! Chrońmy się przed Cyberprzemocą i sami bądźmy fair w stosunku do innych. Wszelkie łamanie prawa zgłaszajmy administratorom portali i policji.
 
Filmy kampanii społecznej „Chroń dziecko w sieci ” https://www.youtube.com/user/saferinternetpolska
09.02.2017

Konkurs biblijny

Dnia 09.02.2017 w naszej szkole odbył się konkurs biblijny z Dziejów Apostolskich. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klasy VIa,b. Zwycięzcami zostali: I m-ce Katarzyna Dobosz VIa, II m-ce Natalia Sztendur VIB  i III m-ce Jakub Gorzycki VIa. Dwie pierwsze osoby będą reprezentowały naszą szkołę w Dekanalnym Konkursie, który odbędzie się  2 marca.

09.02.2017

Podsumowanie I półrocza w pizzerii

Dnia 09.02.2017, w Światowy Dzień Pizzy, klasa VIb wraz z wychowawcą spotkała się w pizzerii, by podsumować pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017. Z podsumowania wynika, że uczniowie pomyślnie zakończyli pierwszy etap nauki w klasie VIb.  Wszyscy stwierdzili, że zasługują  na odpoczynek, życząc sobie udanych  i szczęśliwych ferii.

08.02.2017

Podziękowanie dla naszego Wolontariusza od Starosty Powiatu Płockiego

8 lutego 2017r. uczeń klasy 3a, Marceli Gontarek, uczestniczył w Starostwie Powiatowym w Płocku w uroczystości, na której wręczano podziękowania wolontariuszom WOŚP. Na spotkanie do Starostwa zaproszeni byli ci, którzy podczas Orkiestry uzbierali najwięcej w swoich sztabach. Marceli otrzymał dyplom-podziękowanie oraz upominki. W tegorocznej Orkiestrze zebrał ponad 700zł.
07.02.2017

Dzień Babci i Dziadka w kl.3a

Dnia 7 lutego 2017r. w klasie IIIa odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, wręczyły medale dla „Super Babci” i „Super Dziadka”. Z pomocą rodziców przygotowały słodko–owocowy poczęstunek. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać kilku wierszy poetki pani Anny Włochowskiej, która napisała je specjalnie na tę uroczystość. Pani Ania wydała już trzy tomiki poezji i opowiadań dla dzieci. Jest babcią naszej uczennicy Klaudii. Było wiele radości i wzruszeń. Uczniom i wychowawcy w przygotowaniach pomagały p.Monika Wolińska i p.Celina Dudzińska.

02.02.2017

Labirynt Przemocy

Już po raz drugi w tym roku szkolnym w ramach współpracy z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia 2 II 2017 roku klasy IV i VI pojechały do Płocka na przedstawienie. Uczestnicy wycieczki obejrzeli spektakl profilaktyczny zatytułowany "Labirynt przemocy". Mamy nadzieję, że nigdy  w takim labiryncie się nie znajdą, a jeśli już, to zapewne będą umieli  z niego wyjść.
Po przedstawieniu najpierw spacerkiem, a później marszem (trochę mroziło) uczniowie przeszli na płocką Starówkę, gdzie po czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Gontarka i innych opiekunów (Ewa Piotrowska, Barbara Lejza, Martyna Adamska, Agnieszka Żmijewska) doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Organizatorem wycieczki była Magdalena Wolińska.
27.01.2017

"Lepszy internet zależy od Ciebie!"

„Czym jest cyberprzemoc? 

26.01.2017

Sukces naszej uczennicy w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego

3 stycznia 2017 r. w Płocku odbył się rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych: Julia Kubacka z 6b (nauczyciel p.Ewa Piotrowska) i Katarzyna Dobosz z 6a (nauczyciel - p.Magdalena Wolińska).

26.01.2017

Sukces naszych uczniów w konkursie kuratoryjnym z matematyki

4 stycznia 2017 r. w Płocku odbył się rejonowy etap konkursu kuratoryjnego z matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Joanna Opólska i Dorota Wolińska z 6b (nauczyciel p.Halina Chałupczyńska) i Mateusz Borucki  z 6a (nauczyciel - p.Elżbieta Podwiązka).

23.01.2017

Koncert - MUZYKA W KARNAWALE

W dniu 23 stycznia 2017 roku po raz pierwszy w tym roku kalendarzowym gościliśmy w naszej szkole artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Tematem lekcji był "Karnawał w muzyce". Podczas tej audycji wysłuchaliśmy walca wiedeńskiego, tango argentyńskie oraz poloneza, którego dzieci mogły razem zatańczyć. W drugiej części audycji przenieśliśmy się do Rio de Janeiro, gdzie podczas karnawału dzieci śmiało balowały w rytm: mambo, cha-cha, twista i rock'n'rolla. Program jak zawsze przygotowała i poprowadziła pani Anna Radomska-Urbanek.

19.01.2017

III miejsce w powiatowym unihokeju - chłopcy

Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła19 stycznia 2017r. III miejsce w Powiatowym Turnieju Unihokeja. Do tego etapu zakwalifikowali się po wcześniejszych rozgrywkach gminnych i rejonowych. Gratulujemy!
 
19.01.2017

III miejsce w powiatowym unihokeju - dziewczęta

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła 17 stycznia 2017r. III miejsce w Powiatowym Turnieju Unihokeja. Do tego etapu zakwalifikowały się po wcześniejszych rozgrywkach gminnych i rejonowych. Gratulujemy!
 
18.01.2017

Zimowa wycieczka do Płocka

We wtorek 17 stycznia 2017r. uczniowie klas IVb i V wybrali się na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Płocka. Klasa IVb w pierwszym punkcie programu miała wizytę w Teatrze Dramatycznym, gdzie obejrzeli spektakl "Szatan z siódmej klasy". W tym czasie uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach sportowych na lodowisku na płockiej Starówce. Następnie klasa V udała się do kina "Przedwiośnie" na film animowany "Sing", a klasa IVb na naukę i doskonalenia jazdy na łyżwach na lodowisku. Ostatnim punktem programu był posiłek w pizzerii. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Radzanowa.
Wycieczkę zorganizowała Magdalena Wolińska i Monika Wolińska, a opiekę sprawowały również Elżbieta Podwiązka i Małgorzata Woroniecka.
09.01.2017

Zbiórka baterii

Zapytaj rodzinę, sąsiadów i znajomych – każda bateria się liczy. 

11.01.2017

Życzenia od kolędników...

22.12.2016

Świąteczny Dzień Prezentacji

22 grudnia 2016 odbył się w naszej szkole Dzień Prezentacji z okazji Bożego Narodzenia. Spotkanie społeczności szkolnej miało miejsce na hali sportowej. Pierwszym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany pod nadzorem p. Barbary Lejza i p. Celiny Dudzińskiej, w którym uczestniczyli  uczniowie klas VIa i VIb.  Drugim punktem uroczystości był Przegląd Kolęd. W przeglądzie tym uczestniczyli uczniowie, którzy wygrali eliminacje klasowe. 12 uczestników zaprezentowało się wykonując wcześniej wylosowane kolędy. Poziom był bardzo wysoki, a jury po obradach postanowiło przyznać następujące miejsca. I miejsce – Olga Florczak z klasy IVb, II miejsce Oliwia Wołosz klasa VIa i III miejsce Malwina Zielińska klasa V i Maciaj Bohdan klasa VIb.

15.12.2016

Wizyta w teatrze

Spektakl ten to widowisko muzyczne na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scrooge'a, który  uważa, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy. Mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni Monika Wolińska, a opiekę sprawowali Elżbieta Podwiązka i Ireneusz Gontarek.

13.12.2016

Tenis stołowy

Mistrzowie czterech powiatów rejonu płockiego spotkali się w Jeżewie by rozegrać zawody, których zwycięzcy zakwalifikowali sie na finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

13.12.2016

Konkurs recytatorski "Wiersze ks.Jana Twardowskiego"

I miejsce zajęła Lena Koziczyńska, ucz. kl.V

06.12.2016

Odwiedziny Mikołaja

Jak co roku, 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Wraz ze swoimi pomocnicami Śnieżynkami spotykał się z uczniami poszczególnych klas przy choince. Do wielkiego worka Śnieżynki zbierały karty świąteczne z życzeniami lub listami do Mikołaja. Były pytania do dzieci oraz oczywiście marzenia prezentowe na ucho, a także dla grzecznych coś słodkiego.

06.12.2016

Świąteczna choinka

W poniedziałek 5 grudnia klasy czwarte z wychowawczyniami ubierały naszą szkolną choinkę, która znajduje się w holu przy wejściu do szkoły. Stoi już pięknie ubrana i stwarza atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

01.12.2016

III miejsce Dorotki

Dorota Wolińska, uczennica klasy VIb, zdobyła III miejsce w konkursie literacko - plastycznym „Henryk Sienkiewicz pięknie zapisany”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Słupnie. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia 2016r. Gratulujemy!!!

30.11.2016

Wycieczka do Warszawy 30.11.2016r.

Po raz kolejny pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy - do Muzeum Sportu i na Stadion Narodowy. W wycieczce, która odbyła się 30 listopada 2016 roku uczestniczyli uczniowie klasy V oraz klas IIIa i IIIb. W Muzeum Sportu zwiedzaliśmy stale ekspozycje ilustrujące różne dyscypliny sportu, widzieliśmy m.in. medale olimpijskie zdobyte przez naszych sportowców. W dwóch grupach uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych - klasy trzecie "Fair play w sporcie i w życiu", a klasa piąta "Jedziemy na Igrzyska Olimpijskie". Na Stadionie PGE Narodowym na początku mogliśmy kupić sobie pamiątki, a następnie zwiedzaliśmy stadion z przewodnikiem Trasą Piłkarza. Byliśmy na trybunach, widzieliśmy lożę prasową, zobaczyliśmy szatnię naszej reprezentacji z koszulkami piłkarzy, gdzie każdy chciał zrobić zdjęcie z koszulką ulubionego zawodnika reprezentacji. Przez chwilę czuliśmy się jak dziennikarze i trener z zawodnikami, gdy byliśmy w sali konferencyjnej. Mogliśmy z bliska zobaczyć płytę boiska, na której aktualnie mieści się lodowisko. Na zakończenie weszliśmy wysoko na punkt widokowy. Emocjom nie było końca. Zadowoleni wróciliśmy do Radzanowa, po drodze wstępując na posiłek do naszej ulubionej wycieczkowej restauracji.
Wycieczkę zorganizowali wychowawczyni klasy V Monika Wolińska i nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Gontarek, a opiekę sprawowały również pani Elżbieta Podwiązka i Magdalena Wolińska.

29.11.2016

Sukces Maćka

Uczeń klasy VIb, Maciej Bohdan, zdobył II miejsce w XVI Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo”, który odbył się 29 listopada w SP nr 17 w Płocku. Gratulujemy!

28.11.2016

Koncert muzyczny

W dniu 28 listopada odbył się kolejny koncert muzyczny z towarzyszeniem artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Gośćmi tego koncertu był fagot i skrzypce. Tematem spotkania były "Różnice w muzyce". Uczniowie mogli zaobserwować i posłuchać różnic w tempie, dynamice i formach utworów muzycznych.
Audycję przygotowała i poprowadziła pani Anna Radomska-Urbanek.

27.11.2016

25-lecie Hufca ZHP "Mazowsze"

W dniach 25-26 listopada 2016r harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w Radzanowie w Złazie drużyn harcerskich z okazji obchodów 25-lecia Hufca ZHP "Mazowsze" Płock. Nasza Drużyna Harcerska "Wiercipięty" wywalczyła II miejsce w festiwalu piosenki harcerskiej, który odbył się w piątek, a w sobotę również II miejsce w grze terenowej. Gratulacje!

25.11.2016

Andrzejki 2016

W dniu 25 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Impreza ta podzielona była na dwie tury.  Pierwsza - dla klas I-III. Przygotowali ją i poprowadzili  koledzy z naszego gimnazjum - Rafał Zieliński i Grzegorz Krzemiński. Druga - dla klas IV-VI, również przygotowali ją i poprowadzili koledzy z gimnazjum - tym razem - Janusz Ciosek i Jakub Kosieliński. Dziękujemy za to bardzo naszym didżejom. Nad całością imprezy czuwały wychowawczynie ze świetlicy szkolnej.

23.11.2016

II SZKOLNY TURNIEJ UNIHOKEJA o Puchar Przechodni Rady Rodziców

W naszej szkole dzień 23 listopada 2016 roku minął pod znakiem sportu – odbył się II Szkolny Turniej Unihokeja o Puchar Przechodni Rady Rodziców naszej szkoły w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Impreza miała na celu popularyzację unihokeja w środowisku szkolnym oraz promowanie aktywności sportowej jako właściwego sposobu spędzania czasu wolnego i przestrzeganie zasad fair play.

22.11.2016

Warsztaty profilaktyczne

22 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach profilaktycznych, które odbywają się dwukrotnie w ciągu roku szkolnego. Tematyka spotkań dotyczy: przemocy słownej i fizycznej oraz tolerancji. Dzięki współpracy z GKRPA prowadzone są też spotkania o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom. Za organizację warsztatów odpowiedzialna jest pedagog szkoły pani Elżbieta Podwiązka.

18.11.2016

GÓRA GROSZA 2016

Samorząd Uczniowski zaprasza po raz kolejny do udziału w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", która odbędzie się w dniach 28.11.-09.12.2016r.

18.11.2016

"L.J.Kern dzieciom"

18 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Plastyczno-Recytatorskim. W tym roku recytowali wiersze i malowali prace plastyczne do twórczości Ludwika Jerzego Kerna.

17.11.2016

Niezwykła lekcja historii

17 listopada uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym Grupy Artystycznej Rekonsktrukto pt. "Rzymskie imperium i tradycje antyku".

16.11.2016

Podsumowanie IX edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”

16 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole apel związany z tematyką bezpieczeństwa na drogach i dniem pamięci o ofiarach wypadków. W tym roku hasłem przewodnim konkursu plastycznego było - „Wzorowy pieszy – wzorowy rowerzysta”. Promujemy w ten sposób wśród uczniów prawidłowe postawy na drodze jako uczestnika ruchu drogowego.

14.11.2016

Witamy Niepodległość

W poniedziałek, 14 listopada, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 98. rocznicy odzyskania niepodległości.

09.11.2016

Bieg Niepodległości 2016

9 listopada 2016r. zawodnicy z naszej szkoły uczestniczyli w XXII Jesiennych Biegach Przełajowych w Podgórzu z okazji Dnia Niepodległości. Olga Florczak, uczennica klasy 4b, zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej i otrzymała srebrny medal i dyplom.

26.10.2016

Ślubowanie pierwszoklasistów

25 października społeczność naszej szkoły przyjęła do swego grona pierwszaków. Dwadzieścioro dzieci, po zaprezentowaniu wierszy i piosenek, złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły pasował ich na uczniów. Były również upominki i życzenia od zaproszonych gości oraz społeczności szkolnej.

17.10.2016

Mamy II miejsce w powiecie płockim

Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych uczestniczących w XVIII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w powiecie płockim za rok 2015/2016. Gratulujemy sukcesu uczniom startującym w ubiegłym roku szkolnym!

17.10.2016

Koncert "Kompozytorzy i wykonawcy"

17 pażdziernika 2016 roku odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku szkolnym koncert kameralny z udziałem artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Tematem tego koncertu byli "Kompozytorzy i wykonawcy". Przygotowała go i poprowadziła pani Anna Radomska-Urbanek a udział w nim wzięli: pani Martyna Kocik-wiolonczela, pani Anna Gruszczyńska-flet i pan Stanisław Psarski-akompaniament.
Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów: Ludwika van Beethovena, Jana Sebastiana Bacha, Józefa Haydna, Roberta Schumana, Johanna Straussa, Georgesa Bizeta, Antona Rubinsteina, Ludomira Różyckiego i Franciszka Schuberta.
W czasie rozmowy z prowadzącą dzieci odpowiadały na liczne pytania i mogły pochwalić się swoją wiedzą muzyczną.

13.10.2016

Dzień Edukacji Narodowej 2016

13 października uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami, p.Renatą Wiśniewską, p.Sylwią Wajdowicz i p.Sylwią Adamiak, przygotowali akademię słowno-muzyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nie obyło się bez wesołych żartów i serdecznych życzeń. Z przyjemnością wysłuchalismy też głośnego czytania pani pedagog, Elżbiety Podwiązka.
Wszystkim pracownikom naszej szkoły składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.

07.10.2016

PROSIMY O GŁOSY!

Zagłosuj na szkolną bibliotekę!

03.10.2016

XVI HARCERSKI RAJD MOŁTAWA

W dniach 30.09 - 01.10 Gromada Zuchowa "Uśmiechnięte Słoneczka" wraz z opiekunami p.Sylwią Adamiak i p.Katarzyną Tybuś wzięła udział w XVI Harcerskim Rajdzie Mołtawa.

29.09.2016

"Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny"

Pamiętajcie - od 31 sierpnia 2014 roku wprowadzony został obowiązek używania elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych bez względu na wiek, poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym.

28.09.2016

Wycieczka do Torunia

28 września uczniowie z klas 3a,3b,3c oraz 5 uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Torunia. Do miejsca urodzenia patrona naszej szkoły wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy 3a - Elżbieta Bartczak. Opiekę sprawowały panie - Katarzyna Tybuś, Monika Wolińska, Elżbieta Podwiązka i Celina Dudzińska.

27.09.2016

Biegi Przełajowe w Płocku

Po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w biegach przełajowych organizowanych przez SP 13 w Płocku.
Sukcesy odnieśli
Olga Florczak z kl.4b - I miejsce oraz Igor Jodłowski z kl.6b - III miejsce
 Gratulujemy!
23.09.2016

Rajd pieszy kl.V

W piątek - 23 września o 8.15 -  uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Moniką Wolińską oraz opiekunami, Martyną Adamską i Ireneuszem Gontarkiem, wyruszyli do Lasocina na rajd pieszy ph "Święto pieczonego ziemniaka". Po dość energicznym i szybkim marszu dotarliśmy na miejsce, gdzie czekali na nas rodzice Leny i mama Malwiny. Było dużo dobrej zabawy, gier zespołowych, ognisko z pieczeniem kiełbasek i z pieczeniem ziemniaków oraz jabłko dla każdego - bo zawsze pamiętamy o zdrowym odżywianiu. Poznaliśmy lepiej miejscowość dzięki grze terenowej - podchody. Wszyscy wrócili z rajdu zadowoleni, choć trochę zmęczeni.
Wychowawczyni Monika Wolińska
22.09.2016

Jesienny Bieg Przełajowy 2016

Już po raz szesnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 22 września 2016 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

16.09.2016

Sprzątanie świata 2016

16 września 2016 r. wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata” - międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. Uczniowie spotkali się na krótkim apelu, na którym Katarzyna Dobosz i Jakub Gorzycki przybliżyli cele tej kampanii czyli: promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

01.09.2016

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

24.06.2016

17.06.2016

06.06.2016

Recytujemy "Poezję z uśmiechem"

03.06.2016

Wyprawa do Parku Linowego

3 czerwca 2016r. uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do Parku Linowego w Borowiczkach. Wyruszyliśmy o 12.00, żeby na miejscu spędzić aktywnie 3 godziny. Trasy 3-metrowe i 6-metrowe zostały pokonane z niemałym wysiłkiem, ale i ogromną satysfakcją. Wszyscy bawili się świetnie. Po powrocie w dobrych humorach wybraliśmy się jeszcze na lody do pizzerii.
Opiekę na wycieczce sprawowały: wychowawczyni Monika Wolińska oraz nauczycielka muzyki, Celina Dudzińska.
03.06.2016

Zielona Szkoła klas 5.

W dniach 31-02.06.2016 odbyła się wycieczka nad morze do Stegny. W programie było  zwiedzanie Zamku w Malborku i Trójmiasta oraz obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Mimo  poznania ciekawych miejsc i legend o Trójmieście, to jednak  spędzanie czasu wolnego nad morzem najbardziej podobało się wczasowiczom. Odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe, wyścigi, gra w piłkę no i oczywiście skromne pluskanie się w wodzie. Pogoda przez trzy dni była niebiańska, w dzień upał powyżej  30 stopni, a wieczorkiem letni czerwcowy deszczyk dla ochłody i oczywiście grill. Było po prostu super. Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni niechętnie wrócili do domu.

02.06.2016

RUR czyli jak udzielać pierwszej pomocy

Klasa 3a zakończyła szkolenie w ramach realizacji programu WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Podczas cyklu zajęć, które odbyły się w maju,  dzieci uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy. Wiedzą już, że ważne jest bezpieczeństwo ratownika. Potrafią sprawdzić, czy osoba jest przytomna i oddycha. Umieją ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Wiedzą co to jest resuscytacja i jak prawidłowo wykonać oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.
Zajęcia bardzo podobały się uczniom, a najwięcej zainteresowania wzbudziły ćwiczenia praktyczne z manekinami.
Po zdanym egzaminie teoretycznym otrzymali książki i certyfikaty.
Monika Wolińska
24.05.2016

Rewelacyjne sukcesy!

Maciej Bohdan z Vb zdobył I miejsce w kategorii solistów, a chór szkolny "Stokrotki" III miejsce w kategorii zespołów wokalnych podczas XVII Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Religijnej organizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Radzanowie.
Do festiwalu przygotowywała uczniów pani Celina Dudzińska
Gratulujemy!
04.05.2016

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami konkursu i jego wynikami w zakładce http://zsradzanowo.pl/miedzygminna-liga-przedmiotowa.html

25.04.2016

Szkolny koncert muzyczny

25 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny. Podczas niego mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych tematów muzyki filmowej w opracowaniu na instrumenty dęte. Bohaterami tego dnia był flet i fagot.

22.04.2016

Powiatowy Turniej BRD

22 kwietnia 2016 roku - Natalia Sztendur (5b), Julia Kubacka (5b), Jakub Padzik  (5b) i Jakub Gorzycki (5a)  uczestniczyli w eliminacjach powiatowych XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej został zorganizowany przez WORD Płock i KMP w Płocku w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska 5.

22.04.2016

Aktualności

22 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzygminnej Lidze Przedmiotowej „Prymusek” zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie.
Łącznie w zmaganiach konkursowych Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie reprezentowało 15 uczniów z klas od III do VI. Uczniowie rywalizowali w następujących konkursach: język polski – klasy VI, matematyka – klasy V, przyroda – klasy IV, język angielski – klasy IV, język angielski – klasy V, konkurs ortograficzny – klasy III.

06.04.2016

Wycieczka do Warszawy - Centrum Nauki Kopernik

6 kwietnia 2016 roku grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, gdzie głównym punktem programu była kilkugodzinna wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie w czasie pobytu w CNK mieli możliwość zobaczyć sześć wystaw stałych, gdzie wszystko można dotknąć, zobaczyć, wypróbować oraz uczestniczyli w seansie w Planetarium „Spacer po niebie”. Wrażenia były niesamowite i wszystkim podobało się w CNK.
Kolejnym punktem programu był spacer po Starówce Warszawskiej z przewodnikiem – zobaczyliśmy Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Rynek Starego Miasta. Byliśmy również przy pomniku patrona szkoły Mikołaja Kopernika.
W drodze powrotnej jak zwykle wstąpiliśmy do ulubionej restauracji na mały posiłek.
Opiekunami na wycieczce były Monika Wolińska, Magdalena Wolińska, Elżbieta Podwiązka i Patrycja Łęcka.

23.03.2016

Wielkanocne świętowanie

W środę 23 marca uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami przygotowali montaż słowno - muzyczny związany z tradycjami Świąt Wielkanocy. Były wiersze, piosenki, taniec baby wielkanocnej z mazurkiem, kurczaczki, zajączki i pisanki. Nie zabrakło również Śmigusa - Dyngusa. Życzenia złożył Samorząd Uczniowski i częstował pisankami - cukierkami. Życzenia złożył również pan dyrektor Bolesław Urbaniak oraz obecni na uroczystości Wójt Gminy Radzanowo pan Sylwester Ziemkiewicz i Przewodnicząca Rady Gminy pani Jolanta Sochacka.
W drugiej części spotkania dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie pożegnali odchodzącego na emeryturę pana Jana Bodala. Było moc wzruszeń oraz głośnie "Sto lat" odśpiewane przez całą społeczność szkolną.

21.03.2016

Bieg Wagarowicza

21 marca uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Biegu Wagarowicza w Płocku organizowanym przez Zespół Szkół nr 1. W tym roku była to 25 jubileuszowa edycja biegu, więc zawodnicy oprócz emocji sportowych, mogli poznać trochę historii biegu zwiedzając przygotowane przez organizatorów wystawy. Sukcesy naszych uczniów: 

21.03.2016

Wiosna, wiosenny wieje wiatr...

21 marca przywitaliśmy wiosnę. Każda klasa miała zaplanowane dwugodzinne zajęcia z wychowawcą - były spacery w poszukiwaniu wiosny, klasy IIa i IV robiły sałatki promując zdrowe odżywianie, wykonywano w klasach dekoracje wiosenne.

17.03.2016

Pielgrzymka klas 6. do Niepokalanowa

17 marca 2016 roku uczniowie klas VI udali się na pielgrzymkę autokarową. Punktem docelowym tegorocznych przyszłych absolwentów był Niepokalanów. Uczniowie pod opieką wychowawców - Magdaleny Wolińskiej i Izabeli Pikały oraz nauczycieli - katechetki Barbary Lejzy i Eweliny Majewskiej uczestniczyli we mszy świętej, podczas której dziękowali Bogu za sześć lat wspólnej nauki w szkole podstawowej i prosili o łaskę mądrości podczas czekającego ich wkrótce sprawdzianu zewnętrznego oraz na następne lata nauki. W swoich modlitwach nie zapomnieli również o rodzicach i nauczycielach.
Po mszy szóstoklasiści zwiedzili Muzeum o. Maksymiliana Kolbego i obejrzeli Misterium Męki Pańskiej.
Trochę zmarznięci, lecz pełni entuzjazmu wrócili do swoich domów.

14.03.2016

Szkolny koncert muzyczny

„Folklor muzyczny różnych narodów” - to tytuł kolejnego spotkania z artystami Płockiej Orkiestry Symfonicznej, którego tematem były instrumenty perkusyjne.
Muzycy przenieśli nas w świat instrumentów perkusyjnych. Pokazali czym jest rytm w muzyce, jak prowadzi melodie i sprawia, że w świecie dźwięków panuje porządek.
Tym razem uczniowie oprócz słuchania muzyki znowu mogli popróbować swoich możliwości gry na instrumentach i zagrać razem z gośćmi.
W tej lekcji muzyki udział wzięli: D. Cichor - instrumenty perkusyjne, M. Zawadzki - instrumenty perkusyjne, St. Psarski - akompaniament, A. Piórkowska - przygotowanie i prowadzenie.

04.03.2016

Akcja "Makulatura"

Samorząd  Uczniowski ogłasza w dniach  1-15 marca 2016r. ZBIÓRKĘ MAKULATURY. Szczegóły akcji w zakładce   http://zsradzanowo.pl/samorzad-uczniowski0.html

02.03.2016

Konkurs dekanalny

02.03.2016 w dekanacie bodzanowskim odbył się konkurs biblijny „Ewangelista Marek i Jego Ewangelia”. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI z parafii należących do dekanatu Bodzanów, z każdej szkoły po 2 osoby. Szkołę Podstawową w Radzanowie reprezentowały dwie uczennice: Katarzyna Dobosz z klasy Va i Joanna Opólska z klasy Vb. Wykazały się wysoką wiedzą z lektury Ewangelia według św. Marka. Katarzyna Dobosz zajęła III miejsce, a Joanna Opólska IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dziewczętom w roku przyszłym jeszcze lepszych wyników.
                                              Z pozdrowieniami chrześcijańskimi katechetka Barbara Lejza

28.02.2016

Orlen Handball Mini Liga

W niedzielę 28 lutego 2016r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie rozgrywek Orlen Handball Mini Ligi IX Edycji klas IV. W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z rocznika 2005 i młodsi przystąpili do udziału w tych zawodach. Raz w miesiącu będą uczestniczyć w meczach z drużynami z innych szkół płockich lub gmin sąsiadujących. W piłkę ręczną grali Adam Ławicki, Krystian Grabowski, Jakub Sobiecki, Krystian Galas, Wiktor Szymański, Paweł Krzemiński, Piotr Majchrzak, Krystian Jodłowski, Kamil Zacharski i Mateusz Borucki. Chłopców przygotowuje nauczyciel wychowania fizycznego Ireneusz Gontarek.

25.02.2016

Konkurs Biblijny

25.02.2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Biblijny, do którego przystąpiło 12 uczniów: z klasy Va - 2 osoby, Vb - 8 osób, VIb - 2 osoby.

22.02.2016

Dzień Myśli Braterskiej

W dniach 19-21.02.2016 harcerze z 3.Drużyny Harcerskiej w Radzanowie uczestniczyli z okazji Dni Myśli Braterskiej w trzydniowym rajdzie w Nowym Miszewie. Dzieci miały możliwość przejść kilkukilometrową trasę i wykonywać przy tym zadania wyznaczone przez organizatorów. Poza tym harcerze obejrzeli egzotyczne zwierzęta, brali udział w konkursie tańca, a także śpiewali harcerskie pieśni i grali w gry harcerskie. W dodatku mieliśmy okazję skosztować pysznej grochówki. Wszystko to przysporzyło nam masę radości i nowych wrażeń.

19.02.2016

DZIEŃ PATRONA 2016

19 lutego 2016r. w 543. rocznicę urodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika już po raz 21 w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy  Dzień Patrona. W tym roku zorganizowały go Barbara Lejza oraz Ewa Piotrowska.

15.02.2016

Kolejny koncert kameralny

Dzisiaj, jak co miesiąc, odbył się w naszej szkole koncert kameralny pt. "Folklor muzyczny innych narodów".

29.01.2016

Po długim i ciężkim półroczu przyszedł czas na zabawę

29.01.2016 roku odbyła się w naszej szkole, a raczej w CKiS w Radzanowie, zabawa karnawałowa dla klas IV-VI. Zabawę tę przygotowały: p.Celina Dudzińska, p.Karolina Urbańska i Samorząd Uczniowski. Podczas imprezy odbywały się różne konkursy – najpopularniejsze – krzesełka oraz taniec na gazecie i kto zje szybciej wiszące jabłko. Przez cały czas zabawy trwał konkurs na MISS i MISTERA - czyli osoby, które ciekawie się przebrały i fajnie się bawią. MISS została - Maja Czarnecka - uczennica klasy IV, a MISTEREM - Jakub Gorzycki - uczeń klasy Va. Wyróżnienia za strój otrzymali: Adam Ławicki (IV) i Natalia Sztendur (Vb) oraz uczniowie klasy IV - Amelia Okuń, Sebastian Ługowski, Wiktor Szymański, Julia Szymańska, Jakub Gawliński, kl. Va – Oliwia Wołosz, kl. Vb – Dorota Wolińska, Dominika Padzik i Julia Jasińska.

25.01.2016

Szkolny koncert kameralny

25.01.2016r. nasza szkoła znowu gościła artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

22.01.2016

Zawody w mini koszykówce chłopców

Nasi zawodnicy zdobyli III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców, które odbyły się 22 stycznia 2016r. na hali sportowej w Słupnie. Do zawodów powiatowych zakwalifikowali się po rozegranych wcześniej meczach w  zawodach rejonowych. Gratulujemy!

19.01.2016

XVIII Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Radzanowie

Rozgrywki odbyły się 19.01.2016 r. w dwóch kategoriach - rocznik 2005 i młodsi oraz rocznik 2004 i starsi.

15.01.2016

Wycieczka do Płocka, czyli Sposób na Alcybiadesa i nie tylko…

15 stycznia 2016 roku klasy IV i VIa pojechały do Płocka, aby uczestniczyć w przedstawieniu przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z tym teatrem, dzięki czemu mamy okazję uczestniczyć w świetnie przygotowanych i atrakcyjnie zaprezentowanych spektaklach dla dzieci i młodzieży.

13.01.2016

Sukcesy na Powiatowych Igrzyskach w tenisie stołowym

13 stycznia 2016r. na hali sportowej w Wyszogrodzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Nasza reprezentacja chłopców i dziewcząt odniosła niewątpliwy sukces!  Chłopcy – Jakub Kosieliński (6b), Mateusz Atlak (6b) i Mateusz Bogdański (6a) zdobyli I miejsce.  Dziewczęta – Natalia Kosielińska (3b), Klaudia Majchrzak (6a) i Ewa Piórkowska (6b) zdobyły II miejsce! Obie drużyny przywiozły do szkoły dyplomy oraz złoty i srebrny puchar. Gratulujemy!

22.12.2015

Świąteczny Dzień Prezentacji

Bóg się rodzi, moc truchleje,

10.12.2015

KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

Dla niektórych uczniów z klas IV–VI dziesiąty grudnia 2015 roku wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Rano - emocje związane z konkursem ortograficznym, a po nich wycieczka do Płocka. Był to wyjazd edukacyjny. Szkoda, że nie wszyscy chcieli z niego skorzystać. Chętnie wybrały się klasy: IV i VIa oraz grupa uczniów z klasy VIb wraz z wychowawczyniami – p.Moniką Wolińską i p.Magdaleną Wolińską, i opiekunami – p.Ewą Piotrowską i p.Karoliną Urbańską. Uczniowie pojechali do kina „Przedwiośnie” na zajęcia o tematyce filmowej w ramach projektu KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH organizowanego przez firmę Krzywy Kadr. Pierwsza część zajęć była prelekcją o charakterze teatralno – filmowym z motywami multimedialnymi. Wykorzystane podczas spotkania różnorodne formy wizualne, muzyczne oraz słowne poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat różnych gatunków filmowych. W drugiej części spotkania uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli pełnometrażowy film dostosowany do wieku uczestników projektu zatytułowany „Kroniki Spiderwick”.
Mamy nadzieję, że ta forma realizacji podstawy programowej z języka polskiego, plastyki i muzyki w przyszłości jeszcze bardziej zainteresuje uczniów i ich rodziców.

10.12.2015

Ortografia na celujący

10 grudnia 2015 roku w naszej szkole w klasach IV-VI wyglądał trochę inaczej. Zajęcia dla tych klas rozpoczęły się jak zwykle o godzinie 7.30, ale do godziny 10.00 nie było lekcji. W tym dniu odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny przygotowany przez nauczycielki języka polskiego – Ewę Piotrowską i Magdalenę Wolińską przy współpracy z nauczycielkami plastyki i biblioteki. Wszyscy nauczyciele, którzy mieli w tym czasie lekcje w klasach IV–VI byli zaangażowani w to przedsięwzięcie jako wychowawcy lub członkowie komisji konkursowej.
Od samego rana 16 uczniów z klas IV–VI wyłonionych wcześniej w drodze eliminacji klasowych przystąpiło do pisania dyktanda. W tym czasie ich koledzy razem z wychowawcami wykonywali w swoich salach pracę plastyczną, która miała być ilustracją wylosowanej zasady ortograficznej.
Po sprawdzeniu dyktand do finału zakwalifikowano 5 najlepszych zawodników. Klasy zakończyły swoje prace, a ich efekty zaprezentowano na sztalugach na I piętrze. Finał odbył się z udziałem publiczności, co było nie lada wyzwaniem dla niektórych finalistów. Uczestnicy finału musieli odpowiadać na pytania dotyczące zasad ortograficznych oraz szukać na czas trudnych haseł w słowniku ortograficznym. Wszystkie te zmagania dokładnie śledziła komisja oraz koleżanki i koledzy. Podczas obrad komisji również publiczność mogła sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności w krótkich zadaniach.
Ostatecznie Szkolnym mistrzem ortografii został Jakub Kosieliński z klasy VIb, II miejsce zajęła Dorota Wolińska z klasy Vb, a III – Jakub Adamczyk również z klasy VIb.
Za najciekawiej zilustrowaną zasadę ortograficzną uznano pracę klasy IV, II miejsce zajęła klasa VIb, a III przypadło w udziale klasie Vb. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców oraz organizatorki. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że była to nie tylko zabawa, ale również nauka.

14.12.2015

Betlejemskie Światełko Pokoju

W dniach 11-13.12.2015 harcerze z 33 Drużyny Harcerskiej Wiercipięty pod opieką dh Izabeli Pikała uczęstniczyli w uroczystości odebrania płomienia Betlejemskiego Światełka Pokoju od słowackich skautów. Uruczystośc ta miała miejsce w kościele na zakopiańskich Krzeptówkach. W drodze do Zakopanego dzieci miały okazję zwiedzić muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. 12.12. 2015 harcerze wyruszyli do Doliny Kościeliśkiej oraz na zwiedzanie Zakopanego, a wieczorem wraz z zaprzyjaźnionymi wpółtowarzyszami z innych drużyn uczestniczyły w śpiewograniu. Wyjazd przyniósł wiele miłych emocji. CZUWAJ!!!

09.12.2015

Żywa lekcja przyrody

W dniu 9 grudnia w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody przeprowadzona przez grupę Zaelektryzowani pt. ”Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Dwóch animatorów wcieliło się w role postaci – szanowanego uczonego, mędrca oraz jego pupilka jaskiniowca. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się czym są płuca, wątroba, serce oraz jakie funkcje pełnią w organizmie. Animatorzy wytworzyli wodór oraz pokazali jego łatwopalność. Wyjaśnili uczniom w sposób humorystyczny, jakie mamy rodzaje gazów, pokazali doświadczenia między innymi z dwutlenkiem węglu. Uczniowie chętnie brali udział w doświadczeniach prowadzonych przez animatorów.
                                                                                                        nauczyciel przyrody Martyna Adamska

08.12.2015

Podsumowanie III Międzyszkolnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej

8 grudnia 2015r. nasza szkoła zorganizowała III Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.

08.12.2015

Mikołajki klas Va, Vb w Płocku

Dnia 8 grudnia uczniowie klas V pojechali na wycieczkę do Płocka, którą rozpoczęli obejrzeniem filmu „Igrzyska śmierci 2” w kinie Helios. Po ciekawym filmie przeszliśmy na posiłek do McDonald’s i KFC, gdzie uczniowie nabrali sił przed ostatnim punktem wycieczki - kręglami. Gra w kręgle bardzo podobała się dzieciom. Część z nich w kręgielni była pierwszy raz. Wystarczył krótki trening i kule zaczęły strącać kręgle. Rywalizacja sportowa, pozytywne emocje i miła atmosfera towarzyszyła wszystkim podczas pobytu w kręgielni.Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły. Organizatorem wycieczki była Barbara Lejza, a opiekunami Martyna Adamska i Ewelina Majewska.

07.12.2015

6-7 grudnia Mikołaj w kościele i szkole

Dnia 6 grudnia na zaproszenie ks. Proboszcza święty Mikołaj gościł w Kościele w Radzanowie. Wręczał wszystkim dzieciom czekolady oraz zaprosił ich na spotkanie świąteczne, które odbędzie się dnia 20.12.2015. Obiecał grzecznym dzieciom niespodzianki.
                                                                       Z pozdrowieniami ks. Proboszcz i katechetka

07.12.2015

Mikołajki uczniów kl. 6b

W dniu 07.12.2015 klasa VIb wzięła udział w wycieczce mikołajkowej do Uniejowa. Dzieci przez 3 godziny korzystały z atrakcji oferowanych przez kompleks uzdrowiskowy.

04.12.2015

Ubraliśmy już choinkę *

Każdego roku choinkę szkolną ubierają uczniowie klasy czwartej. Nie inaczej było dziś - w piątek, 4 grudnia, zebraliśmy się po skończonych lekcjach, by ubrać drzewko w holu przy wejściu do szkoły. Aby wprowadzać nas wszystkich w świąteczny nastrój, na szybach zawisły gwiazdki i życzenia "Wesołych Świąt".
Choinka już jest ... stoi pięknie udekorowana i przystrojona lampkami, łańcuchami, bombkami i innymi ozdobami świątecznymi. Czeka na spotkania uczniów z Mikołajem.

02.12.2015

Halowa piłka nożna chłopców - powiaty

2 grudnia chłopcy uczestniczyli w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej, na które zakwalifikowali się po eliminacjach gminnych i rejonowych. Zajęli VI miejsce - gratulujemy udziału na tym etapie w zawodach sportowych.

01.12.2015

Mikołajkowy wyjazd do Płocka klas 4 i 6a

W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami uczniowie klas IV i VIa uczestniczyli 1 grudnia w wycieczce do Płocka. Dwugodzinne zajęcia sportowe na kręgielni pełne były dobrej energii i zdrowej rywalizacji, co odzwierciedlają zdjęcia wykonane podczas wspólnej zabawy. Po zajęciach wszyscy zgłodnieli, więc udaliśmy się do naszej ulubionej restauracji na posiłek.
Z wyjazdu wróciliśmy zadowoleni i w świątecznym nastroju.

30.11.2015

Halowa piłka nożna dziewcząt - powiaty

30 listopada dziewczęta uczestniczyły w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej, na które zakwalifikowały się po eliminacjach gminnych i rejonowych. Zajęły VI miejsce - gratulujemy udziału na tym etapie w zawodach sportowych.

24.11.2015

Rejonowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

24 listopada dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Wyszogrodzie organizowanym w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Dziewczęta wywalczyły II miejsce, chłopcy również II miejsce i awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 30 listopada i 2 grudnia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

19.11.2015

I miejsce chłopców w powiatowym unihokeju

19 listopada 2015r. na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Nasi chłopcy zdobyli I miejsce. Gratulujemy!
W drużynie byli: z kl.IV – Jakub Gawliński, z kl.VIa – Łukasz Jabłoński, Mateusz Bogdański, Daniel Jabłoński, Grzegorz Krzemiński, Jakub Lemaniak, Paweł Arszyński, z kl.VIb – Mateusz Atlak, Mateusz Jakubowski, Jakub Adamczyk, Krzysztof Krzyżewski, Bartek Witkowski.

18.11.2015

W celu zapoznania się ze szczegółami przebiegu turnieju zapraszamy na podstronę Sport

23.11.2015

Kolejna lekcja muzyki...

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu Koncerty Kameralne Szkolne pt. „Wiedeńscy mistrzowie”.

23.11.2015

Biwak w szkole - czyli nocowanie pełne wrażeń :)

W piątek 20 listopada 2015r. o godzinie 17.00 rozpoczął się wieczór pełen atrakcji dla trzech grup z naszej szkoły - klasy IV, VIa i 2DH "Wiercipięty". Na początku wszyscy zakwaterowali się w swoich salach. Pierwszym puntem spotkania były zajęcia sportowe na hali. Zorganizowaliśmy sobie rozgrywki w unihokeja i piłkę nożną. Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności gry w piłkę ręczną i rzuty do kosza. Następnie przyszedł czas na kolację - mieliśmy zamówione pizze i inne dania z radzanowskiej pizzerii. Po posiłku każda z grup miała zajęcia ze swoimi opiekunami.

17.11.2015

II miejsce dziewcząt w powiatowym unihokeju

17 listopada 2015r. na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce. Gratulujemy!

16.11.2015

Podsumowanie VIII edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”

            16 listopada 2015r. odbył się w naszej szkole apel Bezpieczna droga do szkoły. Konkurs plastyczny, związany z tematyką bezpieczeństwa na drogach i dniem pamięci o ofiarach wypadków, zorganizowany został w naszej szkole po raz ósmy. W tym roku szkolnym realizacja konkursu włącza się bezpośrednio uczestnictwo naszej szkoły w programie „B&N” czyli „B jak BEZPIECZNY i N jak NIECHRONIONY”. Jest to PROGRAM PROFILAKTYCZNY realizowany w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji.

12.11.2015

I miejsca podczas Rejonowego Turnieju Unihokeja

12 listopada 2015r. na hali sportowej przy naszej szkole zorganizowany został Rejonowy Turniej Unihokeja w kategoriach dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zwyciężyli i z I miejscami zakwalifikowali się do rozgrywek powiatowych.

10.11.2015

W rocznicę odzyskania niepodległości

10 listopada 2015r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia „Barwy mojej Ojczyzny” poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

09.11.2015

Miło, aktywnie i wesoło można spędzać czas wolny

Uczniowie klasy Vb i VIb z wychowawcami, p.B.Lejza i p.I.Pikała, dnia 06.11.2015 w godzinach popołudniowych spotkali się na biwaku integracyjnym. Były gry i zabawy rekreacyjno-sportowe na hali. Na wspólną kolację wybraliśmy się do pizzerii w Radzanowie. Dobrej zabawie dopisywał dobry apetyt i dobre humory. Po powrocie rozegraliśmy mecz w piłkę nożną, a następnie wróciliśmy do sali, gdzie wspólnie obejrzeliśmy film. Po projekcji wszyscy spokojnie zasnęli i spali do białego rana. Rankiem ok. godz.8.00 zjedliśmy wspólne śniadanie, posprzątaliśmy i rozeszliśmy się do domów. Na zakończenie wspólnie z wychowawcami podsumowaliśmy nasze spotkanie i umówiliśmy się na następne. Dziękujemy pani T.Bernat, która pomagała w opiece podczas biwaku.
                            

05.11.2015

Bieg Niepodległości 2015

5 listopada 2015r. zawodnicy z naszej szkoły uczestniczyli w XXI Jesiennych Biegach Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości w Podgórzu.

27.10.2015

Szkolny Turniej Unihokeja

W naszej szkole dzień 27 października 2015 roku minął pod znakiem sportu. Zorganizowany został przez nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Gontarka I Szkolny Turniej Unihokeja o Puchar Przechodni Rady Rodziców SP Radzanowo w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Impreza miała na celu popularyzację unihokeja w środowisku szkolnym oraz promowanie aktywności sportowej jako właściwego sposobu spędzania czasu wolnego i przestrzeganie zasad fair play.

20.10.2015

Rewelacyjne zwycięstwo!

20 października 2015r. nasi szkolni lekkoatleci i szkolne lekkoatletki odnieśli niebywały sukces podczas Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych w Podgórzu. Dziewczęta zdeklasowały inne zawodniczki i do szkoły wróciły z pucharem i dyplomem oraz ze złotymi medalami za zdobycie I miejsca. Chłopcy też bardzo dobrze pobiegli i zdobyli II miejsce oraz puchar i dyplom. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ na zawodach międzypowiatowych!

20.10.2015

Wycieczka do Warszawy

Dnia 20.10.2015r. uczniowie z klas drugich IIa, IIb, IIc i klasy IIIb uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

19.10.2015

Koncert muzyczny w naszej szkole

19 października 2015 roku odbył się w naszej szkole kameralny koncert pod tytułem „Fryderyk Chopin – twórca nam najbliższy” w wykonaniu artystów Płockiej Orkiestry Symfonicznej.
Koncert ten związany był z XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który odbywa się właśnie w Warszawie. Chopinowskie melodie rozbrzmiewały na skrzypcach i przekazywane były pięknem ludzkiego głosu. Wystąpiły: sopranistka – Jolanta Tyszkiewicz, skrzypaczka Płockiej Orkiestry Symfonicznej – Ewa Kruszewska, Stanisław Psarski – akompaniament. Koncert prowadziła – Anna Piórkowska.
Czekamy na następną "żywą lekcję muzyki", która odbędzie się w listopadzie.

16.10.2015

Stoimy na powiatowym podium!

Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych uczestniczących w XVII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w powiecie płockim za rok 2014/2015.

14.10.2015

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2015r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły i Przewodnicząca Rady Rodziców p.Monika Witkowska oraz cała społeczność szkolna. Uczniowie naszej szkoły z klas IIa i IIc pod kierunkiem i opieką p.Teresy Bernat i p.Katarzyny Tybuś oraz chór szkolny pod kierunkiem p.Celiny Dudzińskiej przygotowali krótką część artystyczną, w której poprzez wiersze i piosenki podziękowali nauczycielom za ciężką pracę. Podkreślono również, że Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich związanych ze szkołą – nauczycieli, pracowników i uczniów. To dzięki współpracy wszystkich razem możemy realizować cele i zamierzenia.
Uczniowie nie zapomnieli również o poczuciu humoru i prezentowali przykłady twórczości uczniowskiej czy śmieszne sytuacje szkolne. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli kwiatek. Również pan dyrektor oraz Przewodnicząca Rady Rodziców złożyli życzenia dla nauczycieli z okazji ich święta.

09.10.2015

Kolejny sportowy sukces!

Grzegorz Krzemiński z klasy VIa zdobył III miejsce, Natalia Gawlińska z klasy VIb - VI miejsce i Łukasz Jabłoński z klasy VIa również VI miejsce w swoich kategoriach wiekowych podczas XXIV Biegu Tumskiego, który odbył się 9 października 2015r. w Płocku.

05.10.2015

Wrzesień 1939 roku

5 października 2015 r. w 76. rocznicę zakończenia wojny obronnej odbyła się uroczysta akademia, której celem było przypomnienie i upamiętnienie wydarzeń związanych z II wojną światową, którą rozpoczął atak niemiecki na Polskę 1 września 1939 roku.

05.10.2015

X Rajd Mołtawa

W dniach 02-04.10.2015r. w miejscowości Bodzanów odbył się X Rajd Mołtawa, w którym wzięła również udział 3.DH "Wiercipięty" pod opieką dh Izabeli Pikała i p.Patrycji Łęckiej. Dzieci uczestniczyły w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i w rajdzie pieszym na trasie Nowe Miszewo-Bodzanów, w którym zajęły 2. miejsce wśród 7 drużyn. Zabawa była świetna!!!

30.09.2015

Sukcesy na Biegach Przełajowych w Płocku

30 września 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku. Biegacze przygotowani przez nauczyciela wychowania fizycznego, Ireneusza Gontarka, zdobyli następujące miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

30.09.2015

30.09.2015 Dzień Chłopaka

Z okazji tego dnia niezwykłego,
życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego.

28.09.2015

XVI Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu – Radzanowo 2015

      Już po raz szesnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 24 września 2015 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

19.09.2015

Sukces w tenisie stołowym

19 i 20 września Miejsko-Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa w Wyszogrodzie gościła najlepszych tenisistów województwa mazowieckiego. W sobotę rozegrano zawody I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Skrzatek i Skrzatów w tenisie stołowym i mogliśmy podziwiać grę uczennicy klasy IIIb, Natalii Kosielińskiej. 

19.09.2015

Rostkowo 2015

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” - pod takim hasłem odbyła się XXXIII już pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V z katechetką, Barbarą Lejza. Podjęliśmy trud, by prosić Świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży, o zdrowie i siły dla rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły w nowym roku szkolnym 2015/2016. 

18.09.2015

Sprzątanie Świata 2015

18 września 2015 roku wzięliśmy udział w „Sprzątaniu Świata” - międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

01.09.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 1 września 2015 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. W krótkim programie artystycznym przygotowanym przez p.Elżbietę Bartczak, p.Teresę Bernat, p.Katarzynę Tybuś i p.Celinę Dudzińską uczniowie kl.IIa, kl.IIb i kl.IIc wspominali minione wakacje, a powrót do szkoły powitali wierszami i piosenkami. W szczególny sposób powitali uczniów klas pierwszych. Nie zapomniano o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

26.06.2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek

19.06.2015

      19 czerwca 2015 roku zorganizowany został przez UKS „Atleta” IX Gminny Turniej Piłki Nożnej „Ale Akcja…”.  Impreza odbyła się w tym roku wyjątkowo na hali sportowej ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

18.06.2015

Wycieczka klasy trzeciej do Warszawy

Wycieczka była wspaniałą przygodą, jaka miała miejsce 17 czerwca 2015 r. Brało w niej udział 22 uczniów. Dzieci zwiedziły Zamek Królewski. Podczas spaceru po Starówce poznały wiele wydarzeń z historii naszego narodu i dziejów stolicy. Odwiedziły Łazienki. Wielką atrakcją była przejażdżka obydwoma liniami metra oraz wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Wycieczkę zakończyliśmy w sali zabaw „Eldorado” na Bemowie.

16.06.2015

Nagrodzeni w konkursie „Zwierzaki to nie pluszaki”

16 czerwca 2015r. laureaci etapu gminnego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki” otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Radzanowo Sylwestra Ziemkiewicza i Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Płocku Jarosława Mioduskiego.

13.06.2015

W szkole nie tylko się uczymy, ale także świetnie bawimy...

12 czerwca 2015 r. odbył się biwak szkolny klasy III. Było to wspólne pożegnalne spotkanie dzieci i wychowawcy po trzech latach pracy wychowawczej. Uczniowie najpierw świetnie bawili się w  „Podchody”, a następnie zdobywali umiejętność „Małego ratownika” ucząc się sposobów opatrywania ran. Takiego bandażowania nie mogłaby się powstydzić wykwalifikowana pielęgniarka. 

01.06.2015

       Od kiedy w 2007 roku, po dziesięciu latach, zakończyliśmy turniej rekreacyjno-sportowy, każdego roku podczas Dnia Dziecka wychowawcy organizują wycieczki, rajdy i inne imprezy integracyjne. Nie inaczej było w tym roku. Każda klasa miała zaplanowany na ten dzień inny program.

30.05.2015

Park linowy, biwak i Noc Bibliotek – czyli Aktywny Weekend w naszej szkole

      Na piątek 29 maja 2015 r. aż trzy klasy zaplanowały sobie biwaki w szkole – klasa 6a, 6b i 5b.

28.05.2015

Wycieczka klas pierwszych do Sierpca

       28 maja 2015 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w edukacyjno-rekreacyjnej wycieczce do Sierpca.

28.05.2015

II miejsce zespołu „Stokrotki”

      28 maja 2015 roku odbył się XVI Mazowiecki Festiwal Piosenki Religijnej organizowany przez Publiczne Gimnazjum w Radzanowie. Nasz zespół wokalny "Stokrotki" przygotowany pod kierunkiem Celiny Dudzińskiej zdobył II miejsce w swojej kategorii. Grupa otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową - magnetofon.
Gratulujemy!
27.05.2015

Wyniki konkursu „Moja Gmina za 25 lat”

       27 maja 2015 roku podczas uroczystej sesji Rady Gminy Radzanowo z okazji 25-lecia Samorządu Gminnego został podsumowany gminny konkurs "Moja Gmina za 25 lat". Wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne na ten konkurs, wraz z nauczycielkami - Moniką Wolińską i Elżbietą Bartczak, byli zaproszeni na tę uroczystość.
      Po oficjalnym rozpoczęciu sesji przez Przewodniczącą Rady Gminy miała miejsce część artystyczna w wykonaniu chóru "Złota Jesień" z Radzanowa oraz uczennic z naszego gimnazjum. Potem nastąpiły podziękowania dla zasłużonych dla samorządu gminnego. Kolejnym punktem, najbardziej przez nas oczekiwanym, było podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów i nagród. Jesteśmy dumni, gdyż łącznie 8 osób z naszej szkoły zostało nagrodzonych.
W klasach I-III zdobyliśmy całe podium i wyróżnienia:
I miejsce - Klaudia Włochowska 1a
II miejsce - Agata Łazarz 1a
III miejsce - Daniel Piątkowski 1a
wyróżnienia - Piotr Kruk 1a i Milena Zembrzycka 1a
W klasach IV-VI:
II miejsce - Oliwia Wołosz 4a
wyróżnienia - Kornelia Gawlińska 4b i Julia Kubacka 4b
Gratulujemy!
       Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody - gry planszowe (Scrabble, Biznes) w klasach młodszych i dysk zewnętrzny, MP3 w klasach starszych.
       Dla wszystkich uczniów uczestniczących w konkursie były dyplomy za udział i czekolady. Zaproszeni zostaliśmy również na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów.
Monika Wolińska
Zdjęcia laureatów konkursu w zakładce
26.05.2015

Spotkanie z policjantem

26 maja 2015 roku uczniowie klas drugich i czwartych uczestniczyli w spotkaniu na temat bezpieczeństwa na drogach jako pieszy, rowerzysta i pasażer. Spotkanie prowadzili sierżant sztabowy Sebastian Koziński z Posterunku Policji w Radzanowie i Joanna Kopatowska z Komedy Miejskiej Policji w Płocku.
Zajęcia odbyły się w dwóch grupach - na jednej godzinie z klasami drugimi, na kolejnej - z czwartymi. Prowadzący omówili zasady bezpiecznego zachowania na drodze, podczas prezentacji dzieci odpowiadały na zadawane pytania. Omówiona była konieczność noszenia odblasków oraz dla własnego bezpieczeństwa kasku rowerowego.  Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego dotyczących np. jazdy na rowerze, odblasków czy zapinania pasów i przewożenia dzieci w fotelikach - na wszystkie zadawane pytania odpowiadali właściwie. Sami mogli również zadawać pytania, na tematy ich interesujące. Pod koniec spotkania mieli okazję obejrzeć kamizelkę kuloodporną oraz uzyskać informacje, jakie trzeba spełnić warunki, aby zostać policjantem.
Mamy nadzieję, że spotkanie jeszcze bardziej wpłynie na przestrzeganie przez wszystkich zasad ruchu drogowego.
Elżbieta Podwiązka
Monika Wolińska
25.05.2015

Międzypowiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny

Do zawodów międzypowiatowych w czwórboju lekkoatletycznym zakwalifikowały się z naszej szkoły drużyny dziewcząt oraz chłopców. 25 maja 2015 r. na Stadionie Miejskim w Płocku odbyły się zawody, w czasie których młodzi sportowcy (ci sami, którzy uczestniczyli w zawodach powiatowych) musieli wykazać się podczas biegu na 600m, biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.
W wyniku zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zdobyły IV miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu VI.
22.05.2015

Recytujemy „Poezję z uśmiechem”

       22 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja z uśmiechem” w Szkole Podstawowej w Ciółkówku. Konkurs ten odbywał się już po raz jedenasty i zgromadził ponad pięćdziesięciu uczestników z 11 szkół powiatu płockiego. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas I–III: Olga Florczak, Kacper Kobyliński, Karolina Przybysz, zaś w kategorii klas IV–VI: Katarzyna Dobosz i Dorota Wolińska. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze znanych i mniej znanych autorów literatury dziecięcej. Mimo ogromnej konkurencji Kacper Kobyliński, uczeń klasy III, zajął 2. miejsce w kategorii klas I-III za recytację  wiersza Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”.

21.05.2015

Szkolny Turniej Unihokeja – 21.05.2015 r.

Podczas zmagań konkursowych XVI Międzygminnej Ligi Przedmiotowej uczniowie klas IV-VI nie biorący w niej udziału, uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Unihokeja. Głównym organizatorem i sędzią był Ireneusz Gontarek, sędzią pomocniczym Beata Lejza.

21.05.2015

XVI Międzygminna Liga Przedmiotowa

         Nasza szkoła zorganizowała w dniu 21 maja 2015 r. już po raz szesnasty Międzygminną Ligę Przedmiotową. Głównymi odpowiedzialnymi za jej przygotowanie były Elżbieta Bartczak i Renata Wiśniewska.

21.05.2015

„Moda na niepalenie”

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbył  się  konkurs plastyczny zachęcający do niepalenia. Jego organizatorem było działające w naszej placówce  Szkolne Koło PCK. Poprzedziły go zajęcia ukazujące szkodliwość tego nałogu dla palących, jak i dla przebywających w otoczeniu palaczy tzw. „biernych palaczy”. Pozwalał on uczniom wyrazić własne poglądy na temat przeciwdziałania nałogowi. Obejmował wszystkie klasy i był  realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III i klasy I –VI.

20.05.2015

Sukcesy podczas Czwórboju Lekkoatletycznego

Nasi szkolni sportowcy znowu odnieśli sukces w zawodach sportowych. 20 maja 2015 roku uczestniczyli w Starych Proboszczewicach w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym.
Dziewczęta zdobyły II miejsce, chłopcy III miejsce - otrzymali dyplomy i puchary. Dziewczęta tym wynikiem zakwalifikowały się do zawodów międzypowiatowych.
W zawodach uczestniczyli: z kl.6a - Zuzanna Zielińska, Daniel Olszewski, Adam Sufranek, z kl.6b - Patrycja Woroniecka, Karolina Tokarska, Zuzanna Gontarek, Natalia Szpalerska, Zuzanna Sobiecka, Miłosz Zembrzycki, Kacper Załuga, z kl.5a - Larysa Korzeniewska, Daniel Jabłoński, Mateusz Bogdański, Grzegorz Krzemiński i z kl.5b - Mateusz Atlak. Grupę do zawodów przygotował Ireneusz Gontarek.
Czwórbój lekkoatletyczny obejmuje następujące konkurencje: bieg na 600m, skok w dal, bieg na 60m oraz rzut piłeczką palantową. Niektóre wyniki naszych dziewcząt - Zuzia Zielińska - w skoku w dal 4,17m, w rzucie piłeczką palantową - 38m, w skoku w dal Patrycja Woroniecka - 4,18m, Zuzia Gontarek - 3,60m a Karolina Tokarska 3,52m.
Gratulujemy!
18.05.2015

Gromada Zuchowa „Uśmiechnięte Słoneczka” zdobyła puchar Prezydenta Miasta Płocka

        W  dniach 15–17.05.2015 r. Gromada Zuchowa „Uśmiechnięte Słoneczka” wraz z opiekunem p.Sylwią Adamiak wzięła udział w XXXVIII  Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Wisła” o puchar Prezydenta Miasta Płock.  Cała trasa rajdu liczyła ponad 20 km i nosiła nazwę  „Płockie orlęta”, aby uczcić pamięć Obrońców Płocka z 1920 r. Na zuchy czekało wiele atrakcji, wśród nich udział w Ogólnopolskiej Akcji – Noc Muzeów, zwiedzanie Książnicy oraz Ratusza, w którym dzieci mogły zadawać pytania Prezydentowi Płocka Panu Andrzejowi Nowakowskiemu. Nie obyło się bez wspólnych pamiątkowych zdjęć. Zmagania drużyn zuchowych bezapelacyjnie wygrała nasza gromada „Uśmiechnięte Słoneczka”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

13.05.2015

„Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Warszawie Placówka Terenowa w Płocku przysłała do naszej szkoły podziękowanie za udział uczniów w konkursie oraz Opiekunowi za trud włożony w przygotowanie do uczestnictwa w konkursie „Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki”.

11.05.2015

II miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD

          W słoneczny poniedziałek 11 maja 2015 roku - Natalia Gawlińska (5b), Zuzanna Zielińska (6a), Mikołaj Matuszewski (6a) i Daniel Olszewski (6a)  uczestniczyli w eliminacjach powiatowych XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej został zorganizowany przez WORD Płock i KMP w Płocku w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska5.

07.05.2015

Program „Wyprawka szkolna” w 2015 r.

Zgodnie z rozwiązaniami zaproponowanymi w programie w 2015 r. pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, obejmie się:

30.04.2015

Witaj 3 Maja!

30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię tę przygotowała klasa Vb i chórek szkolny pod opieką pani Izabeli Pikały i pani Celiny Dudzińskiej. Uczniowie przedstawili krótki zarys historyczny związany z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Wykazali się nie tylko zdolnościami recytatorskimi, ale także muzycznymi. Całość uroczystości bardzo podobała się nie tylko nauczycielom, ale również uczniom, ponieważ była krótka i bardzo ciekawa. Nie nudziły się na niej nawet maluchy z klas pierwszych. Na koniec uroczystości występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

28.04.2015

Tradycje Wielkanocne

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział i przygotowanie uczniów do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Konkurs organizowany jest przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, a nasi uczniowie biorą w nim udział każdego roku.

27.04.2015

Międzygminna Liga Przedmiotowa w Nowym Miszewie

       27.04.2015 r. w Nowym Miszewie odbyła się Międzygminna Liga Przedmiotowa dla szkół podstawowych. Wzięli w niej udział również uczniowie naszej szkoły i z  każdego przedmiotu zajęli wysokie lokaty.

27.04.2015

Następne osiągnięcie w tenisie

Natalia Kosielińska, uczennica kl.IIb, w dniu 25.04.2015r. w Warszawie zdobyła IV miejsce w województwie mazowieckim w tenisie stołowym. Po trzech turniejach kwalifikacyjnych odbywających się na przełomie sezonu 2014/2015  w kategorii Skrzat rocznik 2006 i młodsi, Natalia Kosielińska rocznik 2007 zajmowała w nich odpowiednio miejsca 7-8, 9-12, i ponownie 7-8. Pozwoliło jej to wystartować w mistrzostwach województwa  z rozstawionym nr 7. Przy odrobinie szczęścia w losowaniu i rozstawieniu zagrała w półfinale tego turnieju, gdzie uznała wyższość starszych i bardziej doświadczonych koleżanek z klubów SKS 40 Warszawa oraz GLKS Nadarzyn. Pojedynki były niezwykle zacięte do ostatniej piłki, kończące się również na przewagi, jak ostatni set rogrywany do 11 punktów zakończył się wynikiem 16-14 dla przeciwniczki Natalki. Ostatecznie 4. miejsce w województwie mazowieckim. Wspaniały wynik!

25.04.2015

Harcerski biwak w Gąbinie

        W dniach 24-25.04.2015 harcerze z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w biwaku harcerskim w Gąbinie. Dzieci bardzo chętnie wyjechały na obozowisko pod opieką dh Izabeli Pikała, by móc spędzić czas z zaprzyjaźnioną drużyną harcerską z Gąbina. Druhna Joanna Jasińska wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała dużo ciekawych zajęć, między innymi nocną grę terenową oraz wieczorne śpiewogranie.

25.04.2015

Złoto w województwie dla Janusza Cioska

      Gratulujemy naszemu najlepszemu biegaczowi w szkole - Januszowi Cioskowi, uczniowi klasy VIb - zdobycia I miejsca w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych Radom 2015.

24.04.2015

Piłka ręczna chłopców

         W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej chłopców, które odbyły się 24 kwietnia 2015 roku w Łącku, nasza reprezentacja zdobyła III miejsce. Chłopcy przywieźli do szkoły puchar i dyplom.

24.04.2015

Dzień Ziemi

       Od 1970 r. 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Ziemi, w związku z tym w naszej szkole 24 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy VIa i IVb pod kierunkiem nauczycieli polonistów przygotowali uroczysty apel.

23.04.2015

Wycieczka klas pierwszych do ZOO

22.04.2015

Wycieczka klasy III i klas IV do Płocka na przedstawienie „Pan Kleks”

"Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce.
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe."
 
 
      22 kwietnia 2015 roku klasa III oraz dwie klasy IV pojechały do Płocka, by spotkać się z niestrudzonym, nieocenionym i niezwykle szalonym profesorem Ambrożym Kleksem. Spotkanie to mogło się odbyć dzięki współpracy naszej szkoły z Narodowym Teatrem Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. W trwającym siedemdziesiąt minut barwnym widowisku "Pan Kleks" oprócz głównego bohatera nasi widzowie mogli również zobaczyć jego uczniów oraz mówiącego szpaka Mateusza. Przekonali się, że warto było zajrzeć do tej rozśpiewanej i roztańczonej akademii pana Kleksa, i przekonać się, że dzięki bujnej wyobraźni człowiek staje się bogatszy, że nie wolno kłamać i warto słuchać rodziców, i grunt to dobre wychowanie.
      Po przedstawieniu uczestnicy wycieczki  udali się spacerkiem na Stary Rynek, by podziwiać odrestaurowane kamieniczki i połyskującą w słońcu fontannę. Następnie zwiedzili kaplicę Miłosierdzia Bożego, przeszli obok najstarszej szkoły w Polsce i udali się na Wzgórze Tumskie, aby z góry popatrzeć na Wisłę, a na koniec weszli do katedry, gdzie mogli zobaczyć miejsce wiecznego spoczynku dwóch naszych władców - Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana.
      Nie zabrakło też posiłku w ulubionych miejscach - McDonald's i KFC.
21.04.2015

Wycieczka klas drugich do Płocka

       W dniu 21 kwietnia 2015r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wyjeździe do Płocka.  W programie wycieczki były zajęcia dydaktyczne w Zoo pt. ,,Tak poznaję świat”. Dzieci miały możliwość  obejrzenia z bliska różnych zwierząt (żółwia, żaby, węża, papugi), dotykania ich, a nawet i karmienia. Potem spacerowały obserwując wygrzewające się w promieniach wiosennego słońca m.in.: zebry, osiołki, hipopotamy, foki, no i oczywiście lwy.  Następnie uczniowie zwiedzali nowy budynek Komendy Miejskiej w Płocku przy ulicy Kilińskiego. Poznali tajniki pracy kryminologa. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał odciski swoich palców. Widzieli policyjną strzelnicę, przygotowujących się do ćwiczeń policjantów. Wszyscy chętni mogli  wsiąść  do policyjnego radiowozu. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Straży Pożarnej przy ul. Gwardii Ludowej. Dzieci były świadkami ,,próbnego” alarmu, oglądały pojazdy strażackie i ćwiczenia z wykorzystaniem wysokiej drabiny. Największą atrakcją okazało się polewanie wodą z prawdziwego węża strażackiego. Piskom i śmiechom nie było końca. Czas upłynął bardzo szybko i pora była wracać do szkoły. Dzieci otrzymały od strażaków upominki w postaci batoników oraz planu lekcji.

20.04.2015

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

20 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole apel dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pierwszej części spotkania przeprowadzony został miniwykład dotyczący sytuacji, jak postąpić, gdy jesteśmy świadkiem wypadku drogowego.

20.04.2015

Sukces na zawodach piłki ręcznej dziewcząt

       W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się 20 kwietnia 2015 roku, nasza reprezentacja zdobyła II miejsce. Dziewczęta przywiozły do szkoły puchar i dyplom.

15.04.2015

Znowu najlepsi w tenisie stołowym

       15 kwietnia 2015 roku Natalia Kosielińska z klasy IIb oraz Jakub Kosieliński z klasy Vb zdobyli indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych I miejsca w Turnieju Tenisa Stołowego o „Puchar 7 Redakcji” w Wyszogrodzie. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Most” z Wyszogrodu. Gratulujemy sukcesu!

14.04.2015

Rachmistrz 2015 w Nowej Górze

       14 kwietnia 2015 r.  w Szkole Podstawowej w Nowej Górze odbył się konkurs matematyczny Rachmistrz. Uczniowie w pierwszej części konkursu zmagali się ze 100 przykładami do rozwiązania, zaś po krótkiej przerwie w drugiej części konkursu z trzema zadaniami tekstowymi. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy. I miejsce w tym konkursie zajął uczeń naszej szkoły Mikołaj Matuszewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14.04.2015

Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

       U nas znowu na sportowo - we wtorek 14 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzypowiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Podgórzu. Do tego etapu zakwalifikowały się zarówno drużyny chłopców, jak i dziewcząt.  

13.04.2015

Biwak szkolny 6a

        Uczniowie klasy 6a w piątek 10 kwietnia 2015 roku o 1700 spotkali się na biwaku w budynku szkoły.

10.04.2015

Sukcesy w Międzypowiatowych Biegach Przełajowych

       Przy pięknej słonecznej pogodzie, 10 kwietnia 2015 roku, nasi szkolni sportowcy pod kierunkiem Ireneusza Gontarka i opieką Barbary Lejza uczestniczyli w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Sierpcu. Były to jednocześnie eliminacje do zawodów wojewódzkich, awans uzyskiwało 12 pierwszych na mecie każdego biegu. Łącznie w zawodach dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło 1100 zawodników z 70 szkół. 

31.03.2015

Akademia Wielkanocna

       31 marca 2015 roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona tradycjom wielkanocnym. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Wiśniewskiej i nauczycielki muzyki Celiny Dudzińskiej. Oprócz wierszy prezentujących tradycje polskie związane ze Świętami Wielkanocnymi, dzieci śpiewały piosenki i nie zabrakło tradycyjnego, chociaż symbolicznego polewania wodą.

31.03.2015

Szkolny Konkurs „Pisanka wielkanocna” o nagrodę Wójta Gminy Radzanowo

       W naszej szkole od 19 do 30 marca 2015 roku trwał konkurs na pisankę wielkanocną, która własnoręcznie wykonać mieli chętni uczniowie. Pisanka miała mieć formę przestrzenną i jej wielkość mogła być dowolna. Można ją było wykonać na bazie wydmuszek, jajek styropianowych, jajek wykonanych z masy solnej, jajek wykonanych na balonie itp. Sposób ozdabiania miał być estetyczny i trwały.

31.03.2015

Kolejny sukces naszego ucznia

       31 marca 2015 roku nasi uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych - XXVIII Szczutowski Cross. Największy sukces należy do Janusza Cioska - ucznia klasy VIb, który po raz kolejny zdobył I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przyzwyczailiśmy się już do pierwszych miejsc Janusza. :) Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

27.03.2015

Mamy kolejnego Laureata w Konkursie Matematycznym MKO

28.03.2015

Rekolekcje wielkopostne

       Dnia 27.03.2015r. o godzinie 1010 uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła na rekolekcje. W pierwszej części  odbyła się Droga Krzyżowa przygotowana przez uczniów Koła Przyjaciół Jezusa. W drugiej części uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny z okazji X rocznicy śmierci Jana Pawła II. W czasie rekolekcji można było przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa do serca.

25.03.2015

Ogólnopolskie Wybory Książek w naszej szkole :)

       25 marca 2015 r. w naszej szkole odbyła się akcja Ogólnopolskich Wyborów Książek, w której udział wzięli uczniowie klas 1-6. Wybrane przez nich tytuły książek utworzą listę, która wraz ze sprawozdaniem zostanie przesłana do redakcji Biblioteki w Szkole - organizatora akcji. W najbliższych latach, dla bibliotek szkolnych przewidziano miliony złotych na zakup nowych książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, pod patronatem pani minister edukacji narodowej, postanowiła dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

25.03.2015

Pielgrzymka klas VI do Częstochowy

       W słoneczny poranek 24 marca 2015 roku rozpoczęliśmy autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Uczniowie klas szóstych, razem z katechetką Barbarą Lejza i wychowawczyniami - Moniką Wolińską i Karoliną Czerwińską, wybrali się na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za dotychczasową opiekę i prosić o pomyślność na sprawdzianie szóstoklasisty.
        W programie pielgrzymki mieliśmy uczestnictwo we Mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej w intencji powodzenia na sprawdzianie kończącym szkołę podstawową. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć odsłonięty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz po mszy uczestniczyć w jego zasłonięciu. Zwiedzaliśmy Skarbiec, w którym można podziwiać bogactwo i urodę najcenniejszych wotów – darów składanych w ciągu minionych wieków Matce Bożej Jasnogórskiej. Wspólnie odprawiona została Droga Krzyżowa. Na zakończenie każdy mógł kupić sobie lub swoim bliskim pamiątki. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, na co również miała wpływ ciepła i słoneczna pogoda.

24.03.2015

Mini siatkówka chłopców

       W kolejnych sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w dniu 23 marca 2015r.  Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Gontarka w zawodach uczestniczyli chłopcy: z VIa - Daniel Olszewski, Mateusz Tomczak, Jan Nowacki, z VIb - Miłosz Zembrzycki, Kacper Załuga, z Va - Daniel Jabłoński, Mateusz Bogdański, z Vb - Mateusz Atlak. Reprezentowali szkołę i gminę w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce "4" chłopców. W wyniku rywalizacji zdobyli III miejsce.
Gratulujemy.
21.03.2015

Powiatowy Konkurs Literacki "Piszę książkę"

       Mikołaj Matuszewski - uczeń klasy 6a - zajął I miejsce  w XIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 22 w Płocku.
Uroczystość wraz z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom odbyła się 20 marca 2015r. w bibliotece szkoły. Mikołaj otrzymał dyplom i nagrody książkowe. W czasie spotkania organizatorzy czytali fragmenty książki Mikołaja, która nosi tytuł "Na tropie tajemnic". Chłopca do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego, Magdalena Wolińska.
To nie pierwszy sukces naszego ucznia w tym konkursie - w ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie, a dwa lata temu również I miejsce.
Gratulujemy sukcesu oraz życzymy rozwijania pasji literackich. Może za kilka lat będziemy mogli czytać książki znanego pisarza - byłego ucznia naszej szkoły.
21.03.2015

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty...”

         Od lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętuje się nadejście wiosny. W tym roku organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. W przeddzień astronomicznej wiosny uczniowie wyruszyli na spacer.

21.03.2015

Biegiem ... na powitanie wiosny!

        I miejsce podczas XXIV Biegu Wagarowicza w Płocku

19.03.2015

Mini siatkówka dziewcząt

      Dziewczęta z klas szóstych reprezentowały naszą szkołę i gminę w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce "4" dziewcząt. Zawody odbyły się 19 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Słupnie. Drużynę przygotował nauczyciel wf. Ireneusz Gontarek. Nasze siatkarki z VIa - Zuzanna Zielińska, Karolina Janiak, Martyna Kopyt i z VIb - Zuzanna Gontarek, Natalia Szpalerska, Zuzanna Sobiecka, Natalia Machała, Patrycja Woroniecka, Gabriela Tybuś po emocjonujących rozgrywkach zdobyły III miejsce.
 Gratulujemy!
17.03.2015

LEKCJA WF Z MISTRZEM

       17 marca 2015r. wszyscy uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnym spotkaniu z Adamem Wiśniewskim - piłkarzem ręcznym, reprezentantem Polski, grającym na pozycji skrzydłowego, zawodnikiem Wisły Płock.

17.03.2015

Prelekcja "Bezpiecznie na wsi"

       16 marca 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownicami KRUS w Płocku na temat bezpieczeństwa na wsi ze szczególnym uwzględnieniem zwierząt gospodarskich.
Spotkanie przebiegło na dwóch godzinach lekcyjnych w grupach klas I-III i IV-VI. Prelekcję prowadziły panie: Katarzyna Dzienisiewicz i Agata Wikło. Celem spotkania było również zachęcenie dzieci do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki".
Uczniowie klas I-III na początku obejrzeli film animowany związany z bezpiecznym zachowaniem się dzieci w gospodarstwie rolnym, wskazującym co dzieciom wolno, a czego nie, a następnie przeprowadzono pogadankę. W ramach szkolenia w klasach IV-VI w czasie prezentacji multimedialnej uczniowie mogli dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać przy niewłaściwym zachowaniu się wobec zwierząt gospodarskich. Panie podkreśliły również informację, że dzieciom do 15 lat nie wolno pracować. Należy uczyć szacunku do pracy, jednak nie mozna obarczać dzieci pracą ponad ich siły, nie mogą zajmować się zwierzętami hodowlanymi. Zwrócono również uwagę na właściwe traktowanie zwierząt w gospodarstwie oraz dbanie o swoje psy. Na obu spotkaniach dzieci miały możliwość zadawania pytań oraz opowiadania o własnych doświadczeniach.
 
12.03.2015

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    11 marca 2015 r. uczeń naszej szkoły z klasy VIa, Mikołaj Matuszewski, zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" w kategorii szkół podstawowych. Mikołaj otrzymał dyplom, puchar oraz nagrody rzeczowe - Misia Strażaka, aparat fotograficzny i książki. Teraz czeka go przygotowywanie do etapu wojewódzkiego.
       Gratulujemy i trzymamy kciuki!
11.03.2015

Odwiedziny Górnika

        10 marca 2015 r. klasę 2b odwiedził pan Szczepan Woja, który jest górnikiem i pracuje na Śląsku w kopalni ,,PG Silesia”. Opowiadał o pracy w kopalni. Na spotkanie przybył w stroju galowym. Dzieci zobaczyły z bliska czapkę górniczą i górnicze odznaczenia: szpadę, którą otrzymywał po 25 latach pracy i medal, którym został uhonorowany po przepracowaniu 30 lat. Gość chętnie odpowiadał na pytania dzieci, a na koniec miał dla nich słodką niespodziankę. Obiecał, że będzie pamiętał o naszej szkole i postara się nas jeszcze odwiedzić.

07.03.2015

Sukces naszego ucznia...

       Aby zapoznać się ze szczegółami osiągnięcia Jakuba Kosielińskiego, ucznia kl.Vb, zapraszamy na stronę http://e-wyszogrod.pl/artykul,wyniki-iii-turnieju-tenisa-stolowego-o-puchar-wojta-gminy-bodzanow,14809.

05.03.2015

Dekanalny Konkurs Biblijny

                   ”Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.  Łk 21:33

04.03.2015

Podsumowanie XXIII finału WOŚP w powiecie płockim

        3 marca 2015 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczennica naszej szkoły, wolontariuszka WOŚP, Olga Florczak z IIb oraz pani Elżbieta Bartczak uczestniczyły w tym spotkaniu. Olga, która zebrała największą kwotę wśród wolontariuszy z naszej szkoły, otrzymała z rąk Starosty Płockiego Mariusza Bieniek podziękowanie i drobne upominki.

27.02.2015

Sukces drużyny chłopców w tenisie stołowym

26 lutego 2015r. drużyna chłopców - Jakub Kosieliński z Vb i Mateusz Bogdański z Va - reprezentowali naszą szkołę i powiat płocki w Międzypowiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Jeżewie w kategorii szkół podstawowych. W wyniku rywalizacji chłopcy zajęli 4. miejsce.
Gratulujemy!
 
26.02.2015

"Zbierając makulaturę - oszczędzamy lasy"

25.02.2015

Teatralno – sportowa wycieczka do Płocka

Po raz kolejny w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w spektaklu przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.  24 lutego 2015 roku uczniowie klas 5a, 6a i 6b pod opieką polonistki - Magdaleny Wolińskiej pojechali do Płocka, gdzie obejrzeli spektakl „Ten obcy”. Spektakl jest teatralną realizacją jednej z najgłośniejszych powieści I.Jurgielewiczowej. Książka ta jest wpisana na Listę Honorową H.CH.Andersena. Jednym z celów przedstawienia było kształtowanie właściwej postawy etyczno-moralnej młodego widza. Opowiedziana językiem teatru historia Zenka i jego przyjaciół miała również za zadanie budowanie autorytetów, poczucia więzi rodzinnych i koleżeńskich oraz nauki odpowiedzialności. Przedstawienie podobało się uczniom, z ciekawością oglądali przygody grupy przyjaciół.

24.02.2015

Spotkanie z myśliwymi

        W poniedziałek 23 lutego 2015r. w naszej szkole gościliśmy myśliwych z Kola Łowieckiego ,,TROP – Płock”: p.Jacka i Pawła Gackowskich, p.Andrzeja Czerniakowskiego, p.Zbigniewa Miturę. W czasie spotkania uczniowie klas drugich wysłuchali ciekawych opowieści o zwierzętach, ich zwyczajach oraz o tradycjach łowieckich i kulturze. Poznali myśliwskie pozdrowienie ,,Darz Bór”, co znaczy ,,Życzę ci powodzenia, niech las da ci dużo darów”. Każdy drugoklasista na pamiątkę spotkania otrzymał dwie interesujące pozycje wydawnicze: ,,Łowiectwo. Zeszyt edukacyjny” i ,,Kolorowanki. Czym zajmują się myśliwi?”

22.02.2015

Obchody Dnia Myśli Braterskiej

               W dniach 20-21.02. 2014r. w Zespole Szkół w Radzanowie odbył się złaz harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej. 3.Drużyna Harcerska Wiercipięty pod opieką dh Izabeli Pikała wzięła udział w uroczystościach. W piątek dzieci uczestniczyły w koncercie zespołu "Wszyscy Byliśmy Harcerzami", a potem w harcerskim śpiewograniu. Drugi dzień złazu zaczął się od uroczystej mszy świętej. Po niej rozpoczęła się gra terenowa po Radzanowie zakończona obiadem, na którym serwowana była przepyszna grochówka :). Harcerze mieli również możliwość obejrzenia pokazu ratownictwa medycznego.

20.02.2015

Szkolne Obchody Dnia Patrona 2015

       19 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Radzanowie obchodziliśmy XX Jubileuszowy Dzień Patrona. Dzień zorganizowały Martyna Adamska i Karolina Czerwińska. Głównym celem tej uroczystości było kultywowanie tradycji szkolnej związanej z obchodami Dnia Patrona oraz budowanie poczucia dumy z bycia jej uczniem.

19.02.2015

Jubileusz Szkoły

        Rok 2015 jest dla naszej szkoły szczególny.

17.02.2015

Turniej Wiedzy Pożarniczej

       16.02.2015 w Urzędzie Gminy w Radzanowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Z naszej szkoły udział w tym konkursie wzięło trzech uczniów: Mikołaj Matuszewski z klasy VIa, Daniel Olszewski z klasy VIa oraz Jakub Kosieliński z klasy Vb.

17.02.2015

Informacje o sprawdzianie 2015 dla szóstoklasistów

14.02.2015

Walentynki

       W piątek, 13 lutego, obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. W tym dniu do każdej klasy zawitała drużyna św. Walentego, w którą wcielili się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: św. Walenty - Mikołaj Matuszewski oraz Walentynki - Asia Opólska, Dorota Wolińska i Karolina Janiak. Rozdawali oni wszystkim uczniom słodkie lizaki i Pocztę Walentynkową. W tym dniu w szkole obowiązywał kolor czerwony i mile widziane serduszka. Do tego święta przygotowali się także niektórzy nauczyciele pamiętając o akcencie walentynkowym, za co bardzo im dziękujemy, bo było im do twarzy.

12.02.2015

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” głosi staropolskie przysłowie.

12.02.2015

Klasy pierwsze na spotkaniu z leśniczym

       11 lutego 2015r. uczniowie klas Ia, Ib, Ic uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Zaproszonym gościem, a jednocześnie prowadzącym zajęcia był pan Jarosław Kacprzak - leśniczy. Tematem zajęć były "Zwierzęta i rośliny w lesie". Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach, pokazywał plansze o zwierzętach, roślinach, owadach i szkodnikach lasów. Mówił również o działalności lasów państwowych. Dzieci miały możliwość zobaczyć przyrządy służące do obserwacji zwierząt oraz do pomiaru drzew. Wszystkie dzieci z uwagą i ciekawością słuchały opowieści pana leśniczego oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

10.02.2015

ZEBRANIE Z RODZICAMI

10.02.2015

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

09.02.2015r. odbył się XVII Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Radzanowie.

05.02.2015

„ A więc wojna...” – polski wrzesień 1939 r.

         W dniu 4 lutego 2015r. uczniowie klas V i VI uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Zajęcia poświęcone wybuchowi II wojny światowej poprowadziła pani Urszula Martyńska, która jest pracownikiem warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

19.01.2015

FERIE ZIMOWE 

17.01.2015

16 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas I–III bawili się w sali widowiskowej CKiS w Radzanowie od godziny 8.00 do 11.30. Każde dziecko przygotowało wspólnie z rodzicami przebranie, dlatego sala wyglądała jak baśniowa kraina. Piękne i pomysłowe stroje zostały nagrodzone. Ocenie podlegała pomysłowość, ogólny efekt, samodzielne wykonanie stroju i wykorzystanie materiałów ekologicznych. Przepiękne przebrania oceniała komisja w składzie: przewodnicząca-dyrektor szkoły Halina Chałupczyńska oraz  członkowie -przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele rodziców (po jednym rodzicu z każdej klasy).  Po burzliwych obradach komisja wybrała Królem Balu Łukasza Kołtuniaka, zaś Królową została Wiktoria Szajewska. Za przygotowanie ciekawego stroju nagrodzono: Aleksandrę Marciniak, Julitę Bąbałę, Maję Czarnecką, Agatę Łazarz, Klaudię Marciniak, Zuzannę Bąkowską, Klaudię Włochowską, Malwinę Zielińską, Adama Ławickiego i  Alana Sieradzkiego.

17.01.2015

Zabawa karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w piątek - 16.01.2015r. Organizatorem imprezy dla klas 4-6 była p.Celina Dudzińska oraz Samorząd Uczniowski, który zaproponował liczne konkursy. Dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Przez całą zabawę trwała rywalizacja na NAJCIEKAWSZY STRÓJ KARNAWAŁOWY i na MISS i MISTERA ZABAWY.

15.01.2015

Sukcesy w Turnieju Tenisa Stołowego

14 stycznia 2015 roku odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Wyszogrodzie. Chłopcy - Jakub Kosieliński (5b) i Kacper Klekowicki (6b) zdobyli I miejsce i będą reprezentowali powiat płocki w zawodach międzypowiatowych, które odbędą się 26 lutego w Gostyninie, gdzie będą walczyć o awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

13.01.2015

I miejsce drużynowo w tenisie stołowym

W poniedziałek, 12 stycznia 2015 roku reprezentanci szkoły uczestniczyli w Rejonowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Wyszogrodzie. Dziewczynki – Natalia Kosielińska z kl. 2b i Dominika Wójcik z kl. 6b zajęły V miejsce.

12.01.2015

Udział zuchów i harcerzy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

07.01.2015

ZOO w naszej szkole!

        „Po co zebrze paski?”, „Dlaczego żyrafa ma długą szyję?” - na te i wiele innych pytań uzyskały odpowiedź dzieci z klas I-III podczas warsztatów, które przeprowadziła w naszej szkole Pani z płockiego Ogrodu Zoologicznego. Prelekcja na temat wybranych gatunków zwierząt, połączona była z prezentacją multimedialną. Uczniowie rozwiązywali zagadki i zadawali pytania. Największą atrakcją spotkania był pokaz szynszyla, którego każdy mógł pogłaskać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

19.12.2014

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy staramy się  wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka. Szkolne Koło PCK przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, jak co roku, przekazało najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły paczki ze słodyczami ufundowane przez Oddział Rejonowy PCK w Płocku w ramach akcji „Czerwonokrzyska gwiazdka”.  

20.12.2014

„Cicha noc, święta noc,
jakiż w tobie dzisiaj cud,
w Betlejem dziecina Święta wznosi w górę swe rączęta, błogosławi szkolny lud”

19.12.2014

Konkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnych

        W dniu 18.12.2014 roku rozstrzygnięto konkurs „Najładniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej”, który oceniało jury w składzie: przewodniczący komisji - p.dyr Bolesław Urbaniak, p.wicedyr. Halina Chałupczyńska, p.Elżbieta Podwiązka, p.Małgorzata Woroniecka, p.Ewa Piotrowska, p.Celina Dudzińska.
Ocenie podlegały następujące kryteria: pomysłowość i kreatywność, jakość wykonania, zaangażowanie i wkład pracy, atmosfera panująca w sali, estetyka wykonania dekoracji świąteczno-noworocznych, gazetki tematyczne, choinka, ozdoby świąteczno-noworoczne, wygląd kwiatów, porządek na półkach i szafkach, ogólny wygląd sali.

15.12.2014

Betlejemskie Światło Pokoju 2014 – POKÓJ JEST W NAS

       Trzy harcerki z nasze szkoły, (Julia Rutkowska, Martyna Kopyt i  Ola Rutkowska), uczestniczyły w wyprawie po odbiór Betlejemskiego Światełka Pokoju od skautów słowackich, zorganizowanej przez Hufiec „Mazowsze” Płock. Przekazanie ognia nastąpiło w słowackiej miejscowości Svit 14 grudnia 2014 r., jednak ich podróż pod hasłem „Pokój jest w nas” rozpoczęła się już w piątek o godzinie 300 rano, gdy z Płocka wyruszyły do Krakowa.

10.12.2014

II Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół

9 grudnia 2014r. nasza szkoła zorganizowała II Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół.
Organizacja tej imprezy sportowej ma na celu popularyzację piłki nożnej w środowisku młodzieży szkolnej, propagowanie aktywności sportowej jako właściwego sposobu spędzania czasu.
Na nasze zaproszenie odpowiedziała tylko jedna szkoła – Szkoła Podstawowa w Rogozinie. Rozgrywki odbyły się między drużynami dziewcząt i chłopców.
Turniej rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół pan Bolesław Urbaniak. Zasady obowiązujące podczas Turnieju przedstawił pan Ireneusz Gontarek, natomiast wszystkie mecze sędziował pan Paweł Gackowski.

09.12.2014

Mikołajki klas 6.

Tradycją w naszej szkole są klasowe mikołajki; w każdej klasie odbywa się to inaczej. Klasy szóste z wychowawczyniami były 8 grudnia 2014 roku na wycieczce mikołajkowej w Płocku. W programie był seans filmowy w kinie "Helios". W tym roku postawiliśmy na "Wielką 6". Ten animowany film Disneya to pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem. W drugiej części programu były rozgrywki sportowe na kręgielni, gdzie wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie wyjazdu oczywiście poszliśmy na jedzenie do naszej ulubionej "restauracji wycieczkowej".

07.12.2014

Wizyta Mikołaja w naszej szkole

Tradycyjnie, jak co roku, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego gościliśmy w naszej szkole ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Wszystkie klasy z wychowawcami spotykały się z Mikołajem przy choince. Dzień wcześniej drzewko ubrały dzieci klas IV pod opieką wychowawców. Podczas spotkania uczniowie składali Mikołajowi życzenia świąteczne oraz zamówienia na prezenty świąteczne. Gościowi towarzyszyły śnieżynki, które zbierały listy do Mikołaja i częstowały pysznymi cukierkami.

04.12.2014

Klasy pierwsze na Mikołajkach w Happy Parku

       3 grudnia 2014r. z okazji mikołajek uczniowie klas pierwszych byli w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci bawiły się z Mikołajem i Śnieżynkami. Były różne konkursy. Dzieci wygrały z Mikołajem w zgaduj-zgaduli „Kto więcej odgadnie piosenek?”. W przeciąganiu liny dziewczynki pokonały chłopców. Było dużo zabawy i radości. Wszyscy wrócili zadowoleni.

04.12.2014

Siatkówka dziewcząt i chłopców

            3 grudnia 2014r. chłopcy zdobyli II miejsce, a dziewczęta – III miejsce  w Rejonowych Rozgrywkach w mini siatkówce „3” dziewcząt i chłopców w Małej Wsi. Pod opieką pana Ireneusza Gontarka na zawody pojechali: Jagoda Przedpełska (5b), Ewa Piórkowska (5b), Natalia Gawlińska (5b), Klaudia Majchrzak (5a), Julia Nowalińska (5a), Marta Organiak (5a), Mateusz Jakubowski (5b), Łukasz Jabłoński (5a), Daniel Jabłoński (5a), Mateusz Bogdański (5a), Mateusz Atlak (5b), Jakub Adamczyk (5b).

29.11.2014

Szkolne Andrzejki

Tradycją naszej szkoły są zabawy andrzejkowe. Każdego roku Samorząd Uczniowski i Świetlica Szkolna organizują dla uczniów dyskotekę, której jedną z atrakcji są wróżby andrzejkowe. W tym roku Andrzejki odbyły się 27 listopada. Kultywowanie tradycji szkolnych związanych z obrzędami ludowymi i propagowanie właściwych postaw podczas dyskoteki szkolnej, wspólna zabawa jako sposób spędzania czasu i integracja uczniów to cele naszych spotkań. Jako pierwsi zabawy mieli uczniowie klas I-III, aby następnie wymienić się z uczniami z klas IV-VI. Dyskoteka odbyła się w sali CKiS. Było dużo  wróżb andrzejkowych i zabawy tanecznej.

29.11.2014

Konkurs recytatorski "My i Wszechświat"

28 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu recytatorskiego pod hasłem „My i Wszechświat”.
Celem tego przedsięwzięcia przygotowywanego od połowy października była:
     - popularyzacja poezji
                                    - rozwijanie zainteresowań czytelniczych i recytatorskich uczniów
                                    - umożliwienie dzieciom zaprezentowania zdolności i umiejętności
                                    - doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki języka polskiego – Magdalena Wolińska i Ewa Piotrowska oraz nauczyciel bibliotekarz – Teresa Woroniecka. Dekorację sali i zdjęcia wykonała Monika Wolińska – nauczycielka plastyki i techniki.

28.11.2014

II miejsce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w unihokeju

27 listopada 2014r. na hali sportowej przy naszej szkole odbywały się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców. Uczestniczyło w nich sześć drużyn ze szkół z: Radzanowa,  Słubic, Starych Proboszczewic, Bodzanowa, Sikorza, Nowego Duninowa. W drużynie naszej szkoły grali: Daniel Olszewski (6a), Jan Nowacki (6a), Miłosz Zembrzycki (6b), Daniel Jabłoński (5a), Mateusz Bogdański (5a), Janusz Woroniecki (6a), Adam Sufranek (6a), Mateusz Atlak (5b), Mikołaj Matuszewski (6a).

26.11.2014

Święto Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Pierwszy miś maskotka powstał przeszło sto lat temu i do dziś jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w Misiolandię, do której uczniowie przyszli ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

26.11.2014

III miejsce dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w unihokeju

25 listopada 2014r. na hali sportowej przy naszej szkole odbywały się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Uczestniczyło w nich sześć drużyn ze szkół z: Nowego Miszewa, Starych Proboszczewic, Radzanowa, Duninowa, Sikorza i Słubic. W drużynie naszej szkoły grały: Karolina Janiak (6a), Zuzanna Zielińska (6a), Patrycja Woroniecka (6b), Zuzanna Gontarek (6b), Maryna Kopyt (6a), Gabriela Tybuś (6b), Natalia Szpalerska (6b), Karolina Tokarska (6b), Natalia Machała (6b), Zuzanna Sobiecka (6b).

25.11.2014

Miło, aktywnie i wesoło można spędzać czas wolny

Uczniowie klasy IVb  dnia 21.11.2014 w godzinach popołudniowych spotkali się na biwaku szkolnym z okazji „Andrzejek”. Wspólnie przygotowali uroczystą kolację. Następnie przy muzyce bawiono się wspólnie do późnych godzin wieczornych. Przed snem rozegrano również na hali sportowej mecz w unihokeja i piłkę ręczną. Po rozgrywkach wróciliśmy do sali, gdzie wspólnie obejrzeliśmy film.  Po filmie wszyscy spokojnie zasnęli  i spali do białego rana. Rankiem, ok. godz. 8.30 zjedliśmy wspólne śniadanie, posprzątaliśmy i rozeszliśmy się do domów.                                                                                                                                                                     

21.11.2014

Konkurs recytatorsko-plastyczny ,,WIERSZE WANDY CHOTOMSKIEJ’’

W dniu 20 listopada 2014r. odbył się  w sali CKiS w Radzanowie finał konkursu recytatorsko-plastycznego  dla uczniów klas I-III pod hasłem ,,Wiersze Wandy Chotomskiej”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Wandy Chotomskiej, która w tym roku obchodziła swoje 85. urodziny.

21.11.2014

I miejsca podczas Rejonowego Turnieju Unihokeja - Radzanowo 20.11.2014 r.

       20 listopada 2014r. na hali sportowej przy naszej szkole zorganizowany został Rejonowy Turniej Unihokeja w kategoriach dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

20.11.2014

Spotkanie na temat „Bezpieczeństwo w sporcie oraz budowanie własnego systemu wartości poprzez osiągnięcia sportowe” w ramach udziału w konkursie „Aktywna szkoła – aktywny uczeń”

19.11.2014

Wycieczka do Warszawy – Muzeum Sportu i Stadion Narodowy

       18 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do Muzeum Sportu i Turystyki oraz na Stadion Narodowy.
      W Muzeum Sportu mieliśmy zajęcia edukacyjne „Fair Play w sporcie i w życiu” oraz zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. W czasie zajęć poznaliśmy znaczenie i sens słów „Fair Play”, przykłady osób nagrodzonych tytułem sportowca Fair Play i oczywiście Kodeks Fair Play. W drugiej części uczniowie w grupach przygotowywali apel do sportowców o zachowanie fair play podczas zawodów sportowych. Podczas zwiedzania muzeum mieliśmy okazję zapoznać się z historią Igrzysk Olimpijskich, zobaczyć oryginalne medale olimpijskie oraz repliki wszystkich medali zdobytych przez polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich. Oglądaliśmy wystawy związane z kilkudziesięcioma dyscyplinami sportu, wśród nich lekkoatletykę, kolarstwo, narciarstwo, łyżwiarstwo, tenis, szermierkę, jeździectwo, piłkę nożną, kajakarstwo, judo, żeglarstwo, alpinizm, turystykę letnią i zimową. Wystawę uzupełniają liczne filmy, nagrania dźwiękowe oraz prezentacje mulitmedialne. Ekspozycja przybliża również sylwetki wielu wybitnych sportowców reprezentujących liczne dziedziny sportu.
       Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Na początku weszliśmy na punkt widokowy, a potem zwiedzaliśmy stadion z przewodnikiem Trasą Piłkarza. Byliśmy na trybunach, w piłkarskiej szatni, siedzieliśmy na ławce zawodników, oraz weszliśmy na płytę Stadionu Narodowego (tylko na brzeg, gdyż teraz tam jest super lodowisko), a potem odwiedziliśmy salę pomeczowych konferencji.
      

19.11.2014

MAZOWIECKIE TALENTY

Mikołaj Matuszewski uczeń klasy VIa zwycięzcą etapu rejonowego Konkursu Matematycznego w Płocku organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty i z wynikiem 88% zdobytych punktów zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w Warszawie.

18.11.2014

Podsumowanie VII edycji Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”

       Konkurs plastyczny, związany z tematyką bezpieczeństwa na drogach i dniem pamięci o ofiarach wypadków, zorganizowany został w naszej szkole po raz siódmy.

13.11.2014

Święto Niepodległości

Niepodległość – trudne słowo. Może ono znaczy,

07.11.2014

Sukcesy podczas Biegu Niepodległości w Podgórzu – 6.11.2014 r.

W wyjątkowo ciepły i słoneczny, jak na listopad, dzień nasi szkolni sportowcy uczestniczyli w XX Jesiennych Biegach Przełajowych z okazji Dnia Niepodległości. W biegach uczestniczyło 33 uczniów naszej szkoły z klas III-VI w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawodników przygotowywał pan Ireneusz Gontarek, a opiekę sprawowały również pani Monika Wolińska i Karolina Czerwińska.
Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze uzyskując wyniki według swoich możliwości. W kategoriach szkół podstawowych uczestników było bardzo dużo, bo aż z 27 szkół podstawowych. W każdym biegu uczestniczyło około lub ponad sto osób.

29.10.2014

Wycieczka do Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego w Murzynowie

W dniu 28 października 2014r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego w Murzynowie. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem stacji meteorologicznej Uniwersytetu Warszawskiego. Poznały przyrządy służące do określania pogody. W czasie spaceru ścieżką Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego miały możliwość wykazania się wiedzą przyrodniczą z zakresu znajomości drzew i krzewów. Pogoda dopisała więc przyjemnie było spędzić kilka minut nad brzegiem Wisły. Organizatorką wyjazdu była pani Agnieszka Kupniewska. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Sylwia Adamiak, Karolina Czerwińska i Izabela Pikała.

28.10.2014

Ślubowanie pierwszoklasistów

          Dnia 22 października 2014r. odbyło się w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie dla naszych 51 uczniów klas 1a, 1b i 1c – Ślubowanie Pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawczyń – pani Elżbiety Bartczak, pani Teresy Bernat i pani Katarzyny Tybuś. Zaprezentowali wiersze i liczne piosenki, których nauczyli się od początku roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego w obecności rodziców i gości zaproszonych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor Bolesław Urbaniak pasował Pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Otrzymali oni dyplom potwierdzający przyjęcie w poczet uczniów. Po pasowaniu Pierwszaki odśpiewały hymn szkoły „Odkrycie Kopernika”.

24.10.2014

Mazowieckie talenty

Mikołaj Matuszewski uczeń klasy VIa zwycięzcą etapu szkolnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty i z wynikiem 85% zdobytych punktów zakwalifikował się do etapu rejonowego w Płocku.

24.10.2014

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Podgórzu

Tradycją naszej szkoły jest udział w biegach sztafetowych w Podgórzu. Każdego roku osiągamy mniejszy lub większy sukces. Nie inaczej było 21 października 2014r. Szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas piątych i szóstych, którzy pojechali na zawody pod opieką pana Ireneusza Gontarka i pani Elżbiety Podwiązka.
Nasi biegacze w kategorii chłopców i dziewcząt doskonale się zaprezentowali.

21.10.2014

Sukcesy sportowe na XXXIV Bieg Soczewka z BOP

W sobotę 18 października 2014r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w biegach w Soczewce. Na zawody pojechali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Gontarka. Organizatorem zawodów było Płockie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej,

15.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. W akademii, przygotowanej przez  p.Izabelę Pikała we współpracy z p.Celiną Dudzińską, brali udział uczniowie klas piątych. Mieli oni możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich oraz wokalnych.

13.10.2014

XXIII Run4Fun Bieg Tumski

9 października 2014 r. nasi szkolni lekkoatleci przygotowani pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Ireneusza Gontarka uczestniczyli w XXIII Run4Fun Biegu Tumskim. Były to zawody dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1200 m oraz 2400m.

10.10.2014

Integracyjne spotkanie przy ognisku

W dniu 9 października klasy IV po skończonych zajęciach udały się do CKiS w Radzanowie na ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasek. Integracja obu klas przebiegła pomyślnie. Uczniowie dobrze się bawili, niektórzy z nich pierwszy raz spróbowali ziemniaków pieczonych w ognisku. Smakowały wybornie...

10.10.2014

Z wizytą u Pana Andersena...

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Narodowym Teatrem Edukacji.  8 października uczniowie klas czwartych pod opieką polonistek – Ewy Piotrowskiej i Magdaleny Wolińskiej, pojechali do Płocka, gdzie obejrzeli spektakl „Pan Andersen”, podczas którego śledzili przygody Calineczki, Brzydkiego Kaczątka i doskonale bawili się, oglądając „Nowe szaty cesarza”. Ponadczasowy charakter baśni H.Ch.Andersena pozwolił aktorom na wyartykułowanie pięknych i uniwersalnych wartości takich jak: przyjaźń, tolerancja, dobro i prawda. Ufamy, że nasi młodzi widzowie również będą się nimi kierować w swoim życiu.

10.10.2014

Wycieczka do Parku Linowego

W dniu 7 października klasy IV pojechały na wycieczkę do Parku Linowego w Borowiczkach. Wycieczkę zorganizowała p. Beata Lejza, a opiekunami byli p. Martyna Adamska i p. Ewelina Majewska. Dzieci po krótkim instruktażu i egzaminie zdobywały trasy na wysokości 3m, bądź bardziej odważni na wysokości 6m. Zabawa była udana. Dzieci pokonywały lęk wysokości i ćwiczyły sprawność fizyczną.

07.10.2014

Rajd rowerowy

2 października 2014r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Łoniewa pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Rajd odbył się pod opieką wychowawczyni Moniki Wolińskiej i nauczyciela w-f Ireneusza Gontarka. W wyjeździe uczestniczyli również rodzice uczniów. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Na miejscu było ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście pieczeniem ziemniaków oraz rozgrywki sportowe – siatkówka. Tego typu spotkania integrują zespół klasowy i pozwalają na aktywne spędzanie czasu.

07.10.2014

30 września 2014 r. otrzymaliśmy bardzo dobre wiadomości...

01.10.2014

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego 30 IX nie zapomniały o życzeniach z okazji Dnia Chłopaka składając najlepsze życzenia i tym dużym, i tym mały chłopcom. Mnóstwo szczęścia, zdrowia, dużo miłości, pogody ducha oraz jak najwięcej sukcesów w szkole i w rodzinie. Tego wszystkiego i jeszcze więcej życzyły koleżanki z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami ... częstując czerwonymi i słodkimi lizaczkami.

06.10.2014

Wycieczka do skansenu w Sierpcu

30 września 2014r. uczniowie klas drugich i klasy trzeciej pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Organizatorką wyjazdu była p. Renata Wiśniewska,

26.09.2014

XV Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu

W ciepły słoneczny dzień 25 września 2014 roku odbył się jubileuszowy XV Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Radzanowie.
Głównym organizatorem zawodów był prezes UKS „Atleta” Ireneusz Gontarek, współorganizatorami - Monika Wolińska i Elżbieta Podwiązka.

24.09.2014

IX Biegi Przełajowe w Płocku

        23 września 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku.

20.09.2014

19 września uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Po pobraniu rękawiczek i worków na śmieci od p.Martyny Adamskiej uczniowie zebrali się na krótki apel poświęcony tej akcji. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p.Barbary Lejza i p.Celiny Dudzińskiej przedstawił podsumowanie zeszłorocznego konkursu na zbiórkę makulatury i ogłosił kolejną edycję tegoż konkursu. Następnie dzieci udały się sprzątać wyznaczone tereny w pobliżu szkoły.

19.09.2014

Czwartki Lekkoatletyczne

18 września 2014r. nasi szkolni sportowcy wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Ireneuszem Gontarkiem uczestniczyli w Miejskich Czwartkach Lekkoatletycznych.

16.09.2014

Pielgrzymka do Rostkowa

Tradycyjnie, jak każdego roku, we wrześniu odbyła się pielgrzymka autokarowa do Przasnysza, a następnie pieszo ok. 9 km do Rostkowa rodzinnej miejscowości patrona dzieci i młodzieży. W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klas IV z katechetką Barbarą Lejza. Podjęliśmy trud, by prosić Świętego Stanisława Kostkę o zdrowie i siły dla rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły w nowym roku szkolnym 2014/2015.

02.09.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2014 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem p.B.Hućko,

17.05.2014

IV Powiatowy Przegląd Form Tanecznych Bulkowo 2014

Zespół taneczny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Radzanowie wytańczył I miejsce  w Bulkowie.

13.02.2014

Szkolne Obchody Dnia Patrona 2014

      Dzień Prezentacji odbył się 12 lutego 2014r. Organizatorami imprezy były Izabela Pikała, Magdalena Wolińska, Monika Wolińska.

16.10.2013

     Pani Daria Domosławska, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady PCK w Płocku przeprowadziła dla uczniów klas II, III, IV zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci pod okiem ratownika medycznego zdobywały ważne umiejętności dotyczące zachowania się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia.